Pewny triumf Cerradu Czarnych Radom w Grand Canaria Volleyball Cup

W dniach 27-30 września podopieczni trenera Roberta Prygla uczestniczyli w międzynarodowym turnieju na Wyspach Kanaryjskich. Cerrad Czarni Radom rozprawili się ze wszystkimi drużynami biorącymi udział w rozgrywkach bez straty seta. W meczu finałowym zespół z Radomia pokonał pewnie Volleyball Bisons Bühl 3:0.

Jak burza

W meczu o triumf w turnieju w Santa Lucia radomianie odnieśli zwycięstwo nad niemieckim Volleyball Bisons Bühl 3:0. Warto wspomnieć, że radomianie podchodzili do tego spotkania w roli faworyta, gdyż w pierwszej fazie pokonując przeciwników, nie oddając nawet seta i awansowali do meczu finałowego z pozycji lidera. O możliwość dostania się do niedzielnego spotkania o pierwsze miejsce toczyli bój z gospodarzami – Club Voleibol 7 Islas, w którym także odnieśli sukces, nie przegrywając ani jednej partii. Na drugim miejscu w turnieju uplasował się Volleyball Bisons Bühl, a podium uzupełnił CV 7 Islas Vecindario. Czwartą drużyną było Lentopalloseura Etta.

Droga do sukcesu

Przez trzy pierwsze spotkania panowała zasada, że wygrywa drużyna, która jak pierwsza zdobędzie dwa sety. Drogę do zwycięstwa w całym cyklu turnieju siatkarze z Radomia rozpoczęli od wygranej Volleyball Bisons Bühl. W piątek zmierzyli się oni z CV 7 Islas Vecindario, z którym spotkanie także zakończyli zwycięsko 2:0. Tego samego dnia, lecz wieczorem przystanęli naprzeciwko Lentopalloseura Etta, którą także pokonali. W drugim meczu półfinałowym podopieczni Roberta Prygla walkę o finał stoczyli z CV 7 Islas Vecindario, tryumfując tym razem 3:0, aby dzisiejszego dnia postawić kropkę nad „i” i triumfować w hiszpańskim turnieju.

Miła niespodzianka

Organizatorzy docenili świetną postawę polskiego zespołu i z jego grona wyróżnionych zostało kilku graczy. Najlepszym libero został wybrany Michał Ruciak, a miano najlepszego rozgrywającego otrzymał Dejan Vinčić. Za najbardziej skutecznego atakującego uznano Maxima Zhygalova, a statuetka najlepszego przyjmującego powędrowała w ręce Tomasza Fornala.

Cerrad Czarni Radom – Volleyball Bisons Buhl 3:0 (25:18, 25:12, 26:24)

Cerrad Czarni Radom: Maxim Zhigalov, Alien Pajenk,  Michał Ostrowski, Jakub Rybicki,  Tomasz Fornal,  Michał Ruciak (libero) oraz  Kamil Kwasowski, Wojciech Żaliński, Reto Giger,  Norbert Huber.

Źródło: wksczarni.pl/opracowanie własne