MŚ: Nagrody indywidualne. Bartosz Kurek najlepszym graczem turnieju!

Kolejna wielka impreza przeszła do historii. Przez trzy tygodnie fani siatkówki na włosko-bułgarskich boiskach byli świadkami siatkówki na światowym poziomie, a po tym czasie poznaliśmy najlepszą drużynę globu. Po raz drugi z rzędu mistrzem świata została Reprezentacja Polski, pokonując w wielkim stylu Brazylijczyków.

 

9 września rozpoczęły się rozpoczęły się mistrzostwa świata, które w tym roku odbywały się w Bułgarii i we Włoszech. W ciągu trzech tygodni najlepsze drużyny na świecie dostarczały kibicom niezapomnianych wrażeń. Przed turniejem w roli faworytów wielu stawiało takie reprezentacje jak m.in. Rosja czy Francja, jednak obie te ekipy zakończyły swój udział w turnieju wcześniej – Francuzi na drugiej fazie, zaś Rosjanie przegrali oba spotkania trzeciej rundy zmagań. Niewielu zaś w roli pretendentów do medalu stawiało reprezentację Polski, która w tym roku broniła wywalczonego przed czterema laty tytułu. Chociaż ci mieli słabsze momenty w turnieju, a w drugiej fazie mistrzostw świata przegrali dwa mecze – z reprezentacją Argentyny i Francji, podnieśli się i wywalczyli awans najpierw do najlepszej „szóstki”, a następnie awansowali do półfinału, a w nim pokonali Amerykanów. W finale, tak jak cztery lata temu w katowickim Spodku, zmierzyli się z Brazylijczykami, którzy z kolei w półfinale pokonali reprezentację Serbii, a na przestrzeni całej imprezy także mieli swoje słabsze momenty. Tak jak przed czterema laty, biało-czerwoni pokonali reprezentację Brazylii, ale ty,m razem po trzech setach.

 

O przebiegu meczu finałowego przeczytacie TUTAJ

 

W meczu o brązowy medal mistrzostw świata spotkali się zatem dwaj sobotni przegrani: Serbowie i Amerykanie. Warto podkreślić, że siatkarze ze Stanów Zjednoczonych przez wzgląd na formę  prezentowaną na przestrzeni całego turnieju, byli typowani do walki o najwyższe cele. Jednak sami Amerykanie musieli zweryfikować swoje plany i walczyć o zajęcie trzeciego miejsca w turnieju. W pojedynku z Serbami wykonali zadanie, zwyciężając po czterosetowym spotkaniu.

 

O przebiegu meczu o brązowy medal przeczytasz TUTAJ

 

Tradycyjnie już władze światowej federacji przyznały nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników turnieju. Wśród nagrodzonych znalazło się czterech reprezentantów Polski.

 

Nagrody indywidualne Mistrzostw Świata 2018:

 

Najlepsi przyjmujący: Michał Kubiak (Polska),Douglas Souza (Brazylia)

Najlepsi środkowi: Piotr Nowakowski (Polska), Lucas Saatkamp (Brazylia)

Najlepszy atakujący: Matthew Anderson (Stany Zjednoczone)

Najlepszy rozgrywający: Micah Christenson (Stany Zjednoczone)

Najlepszy libero: Paweł Zatorski (Polska)

MVP: Bartosz Kurek (Polska)

 

Źródło: Informacja własna