Mateusz Bieniek: „Musimy wyjść i walczyć”

Reprezentacja Polski po wywalczeniu awansu do półfinału nie będzie miała dużo czasu na odpoczynek, bo już w sobotę czeka ją kolejne ciężkie starcie, tym razem z kadrą Stanów Zjednoczonych, która podczas tego turnieju prezentuje najrówniejszy poziom ze wszystkich zespołów. Polacy nie zamierzają się jednak poddawać i chcą walczyć o wejście do finału.

 

Najważniejszy jest awans

 

Reprezentacja Polski do awansu do półfinału mistrzostw świata potrzebowała zwycięstwa tylko w jednym secie. Biało-czerwoni wywiązali się ze swojego zadania w stu procentach już w pierwszej odsłonie, gdzie pozwolili Włochom na wywalczenie tylko czternastu punktów, zapewniając sobie kwalifikację i jednocześnie eliminując gospodarzy z turnieju. Dla Polaków cel na starcie z reprezentacją Włoch był jeden i został zrealizowany, co cieszy między innymi Mateusza Bieńka, środkowego polskiej kadry. „Dzisiaj włoscy kibice zrobili na mnie duże wrażenie. Pierwszego seta zagraliśmy kapitalnie, wszystko nam wychodziło i fajnie, że od razu zapewniliśmy sobie awans” – mówił po spotkaniu polski zawodnik. Ostatecznie spotkanie przeciwko Włochom zakończyło się po pięciu setach wygraną gospodarzy, ale to biało-czerwoni stoją teraz przed szansą na awans do finału mistrzostw świata i obrony mistrzowskiego tytułu. „Oni też mają czym odpowiedzieć. Zaytsev czy Juantorena szli na zagrywkę i też mogli odrobić. My utrzymaliśmy koncentrację” – podsumował przebieg spotkania Mateusz Bieniek.

 

 

Sprawdź, co po meczu mówił Fabian Drzyzga

 

 

 

Trudny rywal

 

Reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce w grupie i w meczu półfinałowym zmierzy się z Amerykanami. Rywal nie jest dla biało-czerwonych wygodny, ponieważ w ostatnich meczach pokonywał Polaków, w dodatku podczas mistrzostw świata prezentuje bardzo wyrównany poziom i utrzymuje wysoki styl w każdym z elementów. Reprezentanci Polski nie zamierzają się jednak poddawać i w półfinale mają zamiar dać z siebie wszystko, by powalczyć z przeciwnikami i zapewnić sobie awans do finału rozgrywek. „Musimy wyjść i walczyć. Amerykanie są bardzo silnym przeciwnikiem, to jest najlepiej poukładany zespół na tych mistrzostwach, ale jesteśmy w stanie z nimi walczyć” – zakończył Mateusz Bieniek.

 

 

Zobacz galerię ze spotkania Polska – Włochy

 

 

 

Źródło: informacja własna