Marko Ivović: „Brazylijczycy zagrali bardzo dobrze”

Reprezentacja Serbii w meczu o awans do finału mistrzostw świata rozgrywanych w Turynie zagrała z Brazylijczykami. Chociaż w każdym z trzech setów toczyła się dość wyrównana walka, to podopieczni trenera Renana Dal Zotto nie pozwolili rywalom na przejęcie kontroli i to oni zagrają w niedzielę o złote medale.

 

Złota nie będzie

 

Reprezentacja Serbii w meczu półfinałowym zmierzyła się z Brazylijczykami. Obydwa zespoły miały przed spotkaniem porównywalne szanse na awans, ale ostatecznie pojedynek zakończył się w trzech setach wygraną zawodników z Brazylii, którzy zapewnili sobie miejsce w finale. Serbowie próbowali na szybko analizować przyczyny porażki w półfinale, ale kluczowe najważniejsze będzie przygotowanie się do kolejnego meczu o brązowy medal. „Kiedy drużyna myśli, że ma szansę, bardzo ciężko jest grać, szczególnie kiedy ma się pomysł, trochę czasu i jest spokojniejsza, ale wiemy jak było z Włochami. Pierwszy mecz z nami im nie wyszedł i nie wierzyli, że to może się stać. Teraz jest inna historia, ale musimy zaznać trochę odpoczynku i jutro mam nadzieję pokazać jak najlepiej grającą drużynę. Musimy być razem, chociaż nie ma na to wiele czasu” – powiedział po przegranym półfinale Marko Ivović, przyjmujący reprezentacji Serbii. Siatkarz docenił również klasę przeciwników, którzy zagrali dobrze spotkanie i byli skuteczni w każdym elemencie. „Grali bardzo dobrze i za to należą im się gratulacje” – dodał Marko Ivović.

 

 

Zobacz galerię z meczu Serbia – Brazylia

 

 

Historia nie ma znaczenia

 

Reprezentacja Serbii ma za sobą dwa spotkania z Polakami, w których uległa rywalom 0:3. Obydwa mecze nie miały jednak znaczenia w kontekście dalszego udziału w turnieju. Inaczej jednak było w przypadku spotkania z Brazylijczykami, które zadecydowało o awansie do finału. „To jest inna historia. Graliśmy dwa mecze z Polakami, ale one były dla nas bez znaczenia. Brazylijczycy zagrali bardzo dobrze w przyjęciu, ataku i zagrywce, znamy ten zespół i tych zawodników, ale nie pamiętam kiedy ostatnio zagrali tak dobrze. Mają trochę więcej lat doświadczenia niż my i tym wygrali” – zakończył Marko Ivović.

 

 

 

Źródło: informacja własna