Taylor Sander: „Wyjdziemy i będziemy starali się utrzymać nasz dotychczasowy poziom”

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych pokonała Rosjan w trzech setach i zapewniła sobie miejsce w półfinale mistrzostw świata, gdzie awansują również Brazylijczycy. Przy dwóch porażkach na koncie ze strefą medalową pożegnali się Rosjanie, a dzisiaj zagrają ze sobą Amerykanie i Brazylijczycy, co zadecyduje o pierwszym miejscu w grupie.

 

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych chociaż była już w trudnej sytuacji, bo Rosjanie prowadzili w końcówkach, zdołała odwrócić na swoją korzyść losy każdej z partii i pokonała rywali  trzech setach. Dzięki temu zarówno Amerykanie, jak i Brazylijczycy zapewnili sobie awans do półfinału mistrzostw świata, a dzisiaj zagrają ze sobą mecz o pierwsze miejsce w grupie. Pewne jest również to, że z zawodami pożegnają się Rosjanie, którzy w Turynie nie wygrali żadnego spotkania. „Jesteśmy podekscytowani. Brazylia zagrała niesamowity mecz z Rosjanami. Przegrali pierwsze dwa sety, ale zagrali bardzo dobrze i dzięki temu zapewnili sobie miejsce w półfinale. Jestem podekscytowany tym, że będziemy z nimi grać, bo z nimi zawsze gra się dobre spotkania” – mówił po starciu z Rosjanami Taylor Sander, kapitan reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Przyjmujący docenia również klasę i poziom piątkowego przeciwnika, z którym będzie rywalizował o pierwsze miejsce w grupie. „Brazylia jest bardzo dobrym zespołem, więc chcemy wyjść i zobaczyć, jak będzie nam się z nimi grało. Wyjdziemy i będziemy starali się utrzymać nasz dotychczasowy poziom” – powiedział Sander.

 

 

Zobacz galerię z meczu Rosja – Stany Zjednoczone

 

 

Reprezentanci Brazylii w meczu z Amerykanami nie będą prowadzeni przez trenera Renana Dal Zotto, który został ukarany przez FIVB za zachowanie podczas spotkania z Rosjanami. Zdaniem kapitana reprezentacji Stanów Zjednoczonych nie będzie to jednak osłabieniem brazylijskiej kadry, która jest na tyle doświadczona i profesjonalna, że jest w stanie zagrać bez pomocy wskazówek. „Nie wydaje mi się, żeby to miało jakieś znaczenie. Znam Renana Dal Zotto i moim zdaniem to bardzo dobry trener, ale ci zawodnicy grają ze sobą od dłuższego czasu są profesjonalistami. Nie wiem za co został ukarany, ale według mnie Brazylijczycy nadal będą dobrze grać. Mam nadzieję, że nadal będziemy grać wspaniały mecz siatkówki” – powiedział Taylor Sander, przyjmujący reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

 

 

 

Źródło: informacja własna