Bartosz Kurek: „Ten mecz będzie bardzo ciężki i trzeba będzie go wywalczyć”

Reprezentacja Polski w czwartek pokonała Serbów 3:0 i wykonała krok w stronę awansu do półfinału mistrzostw świata. Biało-czerwonych czeka jednak jeszcze jeden pojedynek, tym razem z gospodarzami turnieju, Włochami, którzy są w bardzo trudnej sytuacji po porażce z Serbami i walczą o pozostanie w zawodach.

 

Łatwo nie było

 

Spotkanie pomiędzy reprezentacją Polski a Serbii nie należało do łatwych. Wyrównana walka toczyła się do ostatnich piłek, co szczególnie było widać w premierowej odsłonie, która zakończyła się dopiero po grze na przewagi wygraną biało-czerwonych. Podobnie było w drugiej partii, gdzie również zadecydowały niuanse, a wyniki z początku meczu, przeniosły się na postawę Serbów w trzeciej odsłonie. Najważniejszym faktem tego spotkania jest to, że reprezentanci Polski wytrzymali nerwowe sytuacje i odnaleźli radość gry, która napędzała ich w kolejnych akcjach. „Zagraliśmy dobre spotkanie, w bardzo dużym napięciu, które mogło się skończyć w różne strony, bo każdy set rozgrywał się na przewagi. W piątek przed nami duża praca do wykonania i na pewno będzie ciężko” – mówił po spotkaniu z Serbami Bartosz Kurek.

 

 

Zobacz galerię z meczu Polska – Serbia

 

 

Zdaniem atakującego reprezentacji Polski najważniejsza nie jest otoczka tworzona wokół kadry, ale to, jak zespół prezentuje się na parkiecie i w jaki sposób reaguje na wydarzenia na boisku. Wiadomo jednak, że wygrane spotkania lepiej scalają drużynę i pozytywnie wpływają na atmosferę. „Staramy się budować swoją grę na parkiecie, bo jesteśmy teraz w dobrej formie” – powiedział Bartosz Kurek. Siatkarz nie ukrywał również, że jedynym celem reprezentacji Polski jest wygrywanie, podobnie było również w czasie meczu przeciwko Serbom: „Założenie było takie, żeby wygrać to spotkanie”. Teraz biało-czerwonych czeka trudne starcie z Włochami, którzy walczą o pozostanie w turnieju, chociaż ich sytuacja jest już bardzo trudna, ponieważ nie mogą sobie pozwolić na stracenie więcej niż sześćdziesięciu punktów. „Będziemy się starać zrobić to, co do nas należy, ale zdajemy sobie z tego sprawę, że ten mecz będzie bardzo ciężki i trzeba będzie go wywalczyć” – zapowiedział Bartosz Kurek.

 

 

Sprawdź, co po meczu z Serbami mówił Fabian Drzyzga

 

 

 

Źródło: informacja własna