Problemy Fabiana Drzyzgi przed drugą fazą mistrzostw świata

Reprezentacja Polski bez straty punktu przeszła przez fazę grupową i z kompletem „oczek” przystąpi do kolejnej rundy, gdzie zmierzy się z Argentyną, Francja oraz Serbią. Po pierwszych spotkaniach kilku reprezentantów narzeka na drobne problemy zdrowotne, ale rozgrywający Fabian Drzyzga ma poważniejsze kłopoty z kręgosłupem.

 

Problemy polskich reprezentantów

 

Na zakończenie fazy grupowej mistrzostw świata Polacy mierzyli się z gospodarzami turnieju, Bułgarami. Mecz był pełen walki, ale ostatecznie to biało-czerwoni cieszyli się ze zwycięstwa i w dobrych humorach mogli czekać na drugą rundę turnieju. Reprezentacja Polski ma dwa dni wolnego przed kolejnymi meczami, taka regeneracja z pewnością jest potrzebna podopiecznym Vitala Heynena, z których kilku skarży się na drobne problemy ze zdrowiem. Podczas fazy grupowej kapitan polskiej drużyny, Michał Kubiak, zmagał się z zatruciem pokarmowym, a potem z przeziębieniem. Jak informuje Polsat Sport z przeziębieniem walczy też kilku innych naszych reprezentantów. Poważniejsze problemy ma natomiast Fabian Drzyzga, który narzeka na ból w kręgosłupie. Już podczas ostatniego meczu przeciwko Bułgarom polskiemu rozgrywającemu doskwierał ból w plecach. „Niezwykle ważne, aby postawić go na nogi na Argentynę. Zwycięstwo z Albicelestes może być kluczem do awansu do wielkiej szóstki” – mówi Marcin Lepa z Polsatu Sport. Cały sztab medyczny robi teraz co może i pracuje nad tym, aby biało-czerwoni, a w szczególności Fabian Drzyzga, który bardzo dobrze prezentował się w ostatnich meczach, jak najszybciej wrócili do zdrowia i w pełni sił przystąpili do kolejnych, niezwykle ważnych spotkań.

 

 

Walka o „szóstkę”

 

Reprezentanci Polski po dwóch dniach przerwy na boisko wrócą w piątek, 21 września, kiedy to zmierzą się z Argentyną. Będzie to niezwykle ważne spotkanie w kontekście awansu do najlepszej szóstki turnieju. Zwycięstwo nad Argentyńczykami ułatwi biało-czerwonym drogę do trzeciej fazy mistrzostw świata. W kolejnych dniach podopieczni Vitala Heynena zagrają z Francją oraz Serbią. Do najlepszej szóstki awansują cztery najlepsze drużyny z grup oraz dwie z najlepszym bilansem.

 

 

Źródło: http://www.polsatsport.pl /opracowanie własne