Cerrad Czarni Radom wygrali z Asseco Resovią w Lublinie

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom mają za sobą kolejny mecz sparingowy. W ramach spotkania z okazji Jubileuszu 65-lecia Tomasza Wójtowicza zmierzyli się w Lublinie z Asseco Resovią. Rzeszowianie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść jedynie w drugim secie. W pozostałych partiach wyraźnie skuteczniejsi byli gracze z Radomia.

 

Pojedynek w Lublinie był nie tylko kolejną okazją do sprawdzenia postępu w przygotowań przez zespoły Cerradu Czarnych Radom i Asseco Resovii Rzeszów, ale przede wszystkim chodziło o uczczenie 65 urodzin Tomasza Wójtowicza. Legendarny siatkarz drużyny Huberta Jerzego Wagnera pochodzi z Lublina, w związku z czym to właśnie mieszkańcy tego miasta mogli wspólnie z nim świętować kolejną rocznicę urodzin, przy okazji których mogli zobaczyć siatkówkę na plusligowym poziomie.

 

Pojedynek w hali Globus rozpoczął się lepiej dla siatkarzy Cerradu Czarnych Radom, którzy narzucili rywalom swój rytm, wypracowując sobie przewagę, którą utrzymywali. W rezultacie zwyciężyli z przewagą ośmiu punktów (25:17). Drugiego seta lepiej rozpoczęli siatkarze Asseco Resovii Rzeszów. Utrzymywali wypracowaną przez siebie przewagę i w rezultacie wyrównali wynik meczu (25:19). W kolejnej partii ponownie lepiej zaprezentowali się radomianie (25:19), a w czwartej odsłonie postawili kropkę nad ‚i’ (25:16).

 

W zespole z Radomia najlepiej punktował Maksim Zhigalov, notując na koncie drużyny 11 punktów. Równie dobrze zaprezentowali się Michał Ostrowski i Tomasz Fornal, dokładając do dorobku drużyny po 10 punktów, a także Michał Filip – 9 punktów.

 

Na radomian czeka kolejny ważny turniej. Podopieczni trenera Roberta Prygla sprawdzą się na tle drużyn zagranicznych. W dniach 27-30 września wezmą oni udział w turnieju Gran Canaria Volleyball Cup. Tam zmierzą z niemieckim Volleyball Bisons Bühl, fińskim Lentopalloseura Etta Oulu oraz hiszpańskim CV 7 Islas – Vecindario. Rzeszowian kolejny sprawdzian czeka już w dniach 28-29 września, kiedy to w dwumeczu we własnej hali zmierzą się z Jastrzębskim Węglem.

 

 

Cerrad Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:17, 19:25, 25:19, 25:16)

 

 

Składy drużyn:

 

Cerrad Czarni Radom: Michał Ostrowski, Reto Giger, Wojciech Żaliński, Norbert Huber, Maksim Zhigalov, Tomasz Fornal, Michał Ruciak (libero) oraz Michał Filip, Jakub Rybicki, Kamil Kwasowski, Kacper Wasilewski (libero)

 

Asseco Resovia Rzeszów: Bartłomiej Lemański, Rafael Redwitz, Jakub Jarosz, Mikołaj Olejnik, Rafał Buszek, Dawid Dryja, Mateusz Masłowski (libero) oraz Mateusz Mika, Wilkowski, Łukasz Perłowski

 

 

 

Źródło: http://www.wksczarni.pl/opracowanie własne