Warszawianie lepsi od wicemistrza Polski w meczu towarzyskim w Twardogórze

Siatkarze ONICO Warszawa rozegrali w Twardogórze oficjalny sparing z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Warszawianie od początku narzucili swoje tempo gry, kontrolują dwie pierwsze partie. W trzecim secie opór postawili im kędzierzynianie, ale nie zdołali przejąć inicjatywy. Siatkarze ze stolicy zwyciężyli w meczu 3:0, a następnie okazali się lepsi w dodatkowym secie.

 

Początek meczu należał do siatkarzy ONICO Warszawa, którzy od początku mieli go pod kontrolą, wygrywając pierwszego seta z przewagą pięciu punktów (25:20). Z kolei w drugiej partii całkiem zdominowali grę, a przewaga końcowa wynosiła aż dziesięć „oczek” (25:15). W trzeciej odsłonie do walki powrócili kędzierzynianie, ale w końcówce inicjatywy nie stracili warszawianie, wygrywając również tę partię (27:25). W Twardogórze rozegrany został dodatkowy set, ale również w nim wicemistrzowie Polski musieli uznać wyższość siatkarzy z Warszawy, którzy zwyciężyli 25:17.

 

Siatkarze ONICO Warszawa przyjmowali na poziomie 44% (22% przyjęcia perfekcyjnego), a to przełożyli na 55% skuteczność w ataku. Minimalnie lepiej w elemencie przyjęcia wypadli kędzierzynianie – 46% (22% przyjęcia perfekcyjnego), ale nie przełożyli tego na atak, notując skuteczność na poziomie 41%. W bloku dominowali siatkarze z Warszawy, zdobywając tym elementem 13 punktów wobec 3 rywali. W polu serwisowym zaś obie drużyny posłały po 5 asów serwisowych.

 

W zespole ONICO Warszawa najlepiej punktującym graczem był Rafael Araujo, który zdobył 17 punktów, mając na swoim koncie 4 punktowe bloki. W ataku zanotował skuteczność na poziomie 52% (25 piłek, 13 skończonych). Równie dobrze zaprezentował się Piotr Łukasik, który zdobył dla zespołu 14 punktów, mając na swoim koncie 1 asa serwisowego i 2 skuteczne bloki. Atakował ze skutecznością aż 92% (12 piłek, 11 skończonych), a ponadto zanotował grę w przyjęciu na poziomie 57% (17% przyjęcia perfekcyjnego). Łukasz Wiese do dorobku zespołu dołożył 13 „oczek”. Na swoim koncie zgromadził 2 asy serwisowe i 3 trzy punktowe bloki. W ataku uzyskał skuteczność na poziomie 67% (12 piłek, 8 skończonych), zaś w przyjęciu – 47% (37% przyjęcia perfekcyjnego). Ponadto po jednej punktowej zagrywce posłali Konrad Buczek i Jan Nowakowski. W bloku natomiast punktowali również Jakub Kowalczyk, Andrzej Wrona, Mateusz Janikowski i Jan Nowakowski – po 1 bloku.

 

W ekipie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle najlepiej punktującym graczem był Brandon Koppers, który zdobył 10 punktów, mając w swoim dorobku 1 asa serwisowego. W ataku zanotował skuteczność na poziomie 32% (28 piłek, 9 skończonych), a ponadto przyjmował na poziomie 32%. Łukasz Kaczmarek zdobył 9 „oczek” w tym 2 bezpośrednio z zagrywki i jeden blokiem. 8 punktów do dorobku drużyny dołożył Rafał Szymura, atakując na poziomie 44% skuteczności (18 piłek, 8 skończonych). Do tego dołożył 59% grę w przyjęciu zagrywki (35% przyjęcia perfekcyjnego). W polu serwisowym punktowali także Viacheslav Tarasov i Przemysław Stępień – po 1 asie serwisowym. W bloku zaś punkty zdobywali również Przemysław Stępień i Sławomir Jungiewicz – po 1 bloku.

 

 

ONICO Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4:0 (25:20, 25:15, 27:25, 25:17)

 

 

Składy drużyn:

 

ONICO Warszawa: Konrad Buczek, Piotr Łukasik, Andrzej Wrona, Łukasz Wiese, Jan Nowakowski, Rafael Araujo, Dominik Jaglarski (libero) oraz Mateusz Janikowski, Bruno Romanutti, Jakub Kowalczyk

 

ZAKSA Kędziedzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Przemysław Stępień, Łukasz Wiśniewski, Brandon Koppers, Rafał Szymura, Tomasz Kalembka, Kamil Szymura (libero) oraz Viacheslav Tarasov, Sławomir Jungiewicz, Marcin Krawiecki, Mateusz Sacharewicz, Krzysztof Zapłacki

 

 

 

Źródło: http://www.onicowarszawa.pl/www.twitter.com