Jastrzębianie sparowali z reprezentacją Kamerunu

W pierwszym oficjalnym sprawdzianie przed zbliżającym się sezonem ligowym 2018/2019 siatkarze Jastrzębskiego Węgla zmierzyli się z reprezentacją Kamerunu, która przygotowuje się do mistrzostw świata, które rozgrywane będą we Włoszech i w Bułgarii. Spotkanie pomiędzy jastrzębianami a Kameruńczykami zakończyło się remisem.

 

Pierwsze koty za płoty

 

Choć pierwotny plan czwartkowego popołudnia dotyczył jedynie wspólnego treningu jastrzębian z kadrą Kamerunu, to jednak ostatecznie podopieczni trenera Ferdinando De Giorgiego rozegrali pierwszy sparing przed zbliżającymi się rozgrywkami PlusLigi. Ich rywalem był Kamerun, uczestnik mistrzostw świata, które rozpoczną się w najbliższą niedzielę. Niezależnie od przebiegu losów spotkania, szkoleniowcy obu ekip zdecydowali się na rozegranie czterech partii.

 

Pierwsza odsłona kontrolnej gry została pewnie wygrana przez reprezentację Kamerunu, dla której był to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata. Warto podkreślić, że podopieczni włoskiego szkoleniowca są na zupełnie innym etapie przygotować niż pozostałe zespoły polskiej ligi. Są na finiszu trzeciego tygodnia treningów, a dopiero co wprowadzili grę w podziale na szóstki. Zespół jest także osłabiony z powodu nieobecności czterech siatkarzy. Warto zaznaczyć, że z uwagi na trwający wciąż sezon reprezentacyjny i zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa świata jastrzębska nie posiadała do dyspozycji kompletnego składu. W szeregach Jastrzębskiego Węgla zabrakło Dawida Konarskiego i Juliena Lyneela, którzy wezmą udział we włosko-bułgarskim turnieju oraz Lukasa Kampy oraz Christiana Fromma, którzy niebawem dołączą do zespołu.

 

Zważając na te okoliczności jastrzębianie pokazali się z dobrej strony. Znaczącą postacią dbającą o ofensywę okazał się być Jakub Bucki, który zapisał na swoim koncie dwadzieścia jeden punktów. W przyjęciu gospodarzy brylował Jakub Popiwczak z wskaźnikiem 60%, a na siatce znakomicie spisywali się Nikodem Wolański (cztery bloki) i Grzegorz Kosok (trzy bloki).  W polu serwisowym wyróżniali się natomiast adepci Akademii Talentów, którzy na co dzień zasilają szeregi pierwszego zespołu – Wojciech Szwed oraz Artur Błażej.

 

Kolejnym etapem przygotowań dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla będą mecze sparingowe. 14 września jastrzębianie zmierzą się w Łaziskach Górnych z GKS-em Katowice.

Więcej o planie gier kontrolnych Jastrzębskiego Węgla możecie przeczytać TUTAJ.

 

 

Jastrzębski Węgiel – Kamerun 2:2 (20:25, 25:23, 25:20, 21:25)

 

 

Składy zespołów:

 

Jastrzębski Węgiel:  Jakub Bucki, Nikodem Wolański, Piotr Hain, Grzegorz Kosok, Salvador Hidalgo Oliva, Patryk Czyrniański, Jakub Popiwczak (libero) oraz Dawid Gunia, Artur Błażej, Wojciech Szwed, Paweł Rusek (libero), Jakub Turski

 

Kamerun: Ahmed Awal Mbutngam, Bana Hassana, Sern Dolegombai, Hile Didier Sali, Nathan Wounembaina, David P. Feughouo, Kamto Alain Fossi (libero) oraz Herman Engala

 

 

 

Źródło: http://www.jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne