PGE Skra gospodarzem Klubowych Mistrzostw Świata

Mistrz Polski, PGE Skra Bełchatów, oficjalnie został ogłoszony gospodarzem tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostw Świata. Turniej rozpocznie się 25 listopada, a zakończy 2 grudnia, w rywalizacji wezmą najlepsze zespoły z całego świata, w tym Zenitem Kazań, Sada Cruzeiro i Sarmayeh Bank VC Teheran.

Po raz kolejny w Polsce

Klubowe Mistrzostwa Świata również w zeszłym roku rozgrywane były w Polsce, a finały zostały rozegrane w krakowskiej Tauron Arenie. Faza grupowa gościła w Łodzi i Opolu. Po sukcesie organizacyjnym z roku 2017, FIVB postanowiła ponownie przyznać Polsce prawo organizacji tego prestiżowego turnieju. Co więcej, PGE Skra również została zaproszona do zawodów jako mistrz Polski. Klub oficjalnie potwierdził już swój udział w FIVB i został gospodarzem Klubowych Mistrzostw Świata 2018. „Mamy bardzo dobre wspomnienia, kiedy graliśmy w mistrzostwach świata w Doha i zdobywaliśmy medale w tej imprezie, dlatego tym bardziej cieszę się, że w tym roku będziemy mieli okazję ponownie zagrać z najlepszymi drużynami świata” – mówi Konrad Piechocki, prezes zarządu KPS Skra Bełchatów.

W zeszłym roku PGE Skra Bełchatów zakwalifikowała się do turnieju finałowego Klubowych Mistrzostw Świata, gdzie ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Graliśmy z najlepszymi drużynami na świecie. Mam nadzieję, że te mecze zaprocentują w przyszłości” – mówił Roberto Piazza, trener PGE Skry. Bełchatowianie odnieśli również sukcesy w 2009 i 2012 roku, kiedy zdobyli kolejno srebro i brąz. Teraz siatkarze z Bełchatowa staną przed kolejną okazją do wywalczenia medalu tych prestiżowych rozgrywek. Na razie pewne jest, że oprócz PGE Skry Bełchatów w Klubowych Mistrzostwach Świata zagrają Zenit Kazań (obrońca tytułu, triumfator Ligi Mistrzów, mistrz Rosji), brazylijska Sada Cruzeiro (najlepsza drużyna Ameryki Południowej) i Sarmayeh Bank VC Teheran (najlepszy zespół Azji). Pozostałe miejsca przyznaje organizator i zespoły nie są jeszcze oficjalnie znane, ale najprawdopodobniej w tych rozgrywkach zobaczymy również Fakiel Nowy Urengoj, Diatec Trentino i Asseco Resovię Rzeszów.

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne