Brazylijczycy gotowi na mistrzostwa świata

Reprezentacja Brazylii podczas mistrzostw świata będzie chciała pokazać, że należy do światowej czołówki i wywalczyć złoty medal, co nie będzie jednak łatwe. Szkoleniowiec Canarinhos miał spore problemy z wybraniem składu na wrześniowy turniej, ponieważ kluczowi zawodnicy zmagają się z kontuzjami i nie będą w stanie pomóc drużynie.

 

Szkoleniowiec reprezentacji Brazylii wybrał czternastoosobowy skład zespołu, który pojedzie walczyć o mistrzostwo świata. Trener nie miał jednak łatwego zadania, ponieważ część jego graczy zmaga się z kontuzjami i nie będzie w stanie pomóc drużynie. Przed ostatnią selekcją z zespołem pożegnał się Rodrigo Leao, tym samym Renan Dal Zotto ma już czternastkę na mistrzostwa świata. Sytuacja Brazylijczyków będzie jednak trudna nie tylko ze względu na silną obsadę turnieju, ale również kontuzje, z jakimi boryka się drużyna. Jeszcze podczas Ligi Narodów jasne stało się, że reprezentacji nie będzie mógł pomóc Mauricio Borges, który nabawił się urazu i po zakończeniu Final Six przeszedł operację prawego kolana. Do składu kadry nie wrócił również Ricardo Lucarelli, którego z Ligi Narodów wykluczyła operacja ścięgna Achillesa. Siatkarz nie zagra także w mistrzostwach świata, ponieważ nie jest na odpowiednio wysokim poziomie, dodatkowo zgody na jego udział w turnieju nie wyraziła Sada Cruzeiro.

 

Reprezentacja Brazylii nie wystąpi więc w najsilniejszym składzie, nie oznacza to jednak, że zmienią się jej cele na ten turniej. Zawodnicy zapowiadają, że chcą wywalczyć czwarty tytuł mistrzów świata. Pierwszymi rywalami Canarinhos w fazie grupowej rozgrywanej w Ruse będą Egipcjanie. Teraz Brazylijczycy polecieli do Niemiec, gdzie 7 i 9 września mają zaplanowane dwa mecze sparingowe z podopiecznymi trenera Andrei Gianiego, które będą dla nich ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata.

 

 

Skład reprezentacji Brazylii na turniej Final Six Ligi Narodów:

 

Rozgrywający: Bruno Rezende, William Arjona

 

Atakujący: Evandro Guerra, Wallace De Souza

 

Przyjmujący:  Lucas Loh, Douglas Souza, Carlos Eduardo Silva, Felipe Fonteles

 

Środkowi: Lucas Saatkamp, Mauricio Souza, Eder Carbonera, Isac Santos

 

Libero: Thales Hoss, Maique Reis Nascimento

 

 

 

Źródło: globoesporte.com/opracowanie własne