Oficjalny sparing Francuzów z Serbami dla Trójkolorowych

W ramach przygotowań do mistrzostw świata w Paryżu odbył się oficjalny mecz sparingowy pomiędzy reprezentacją Francji a Serbami. Spotkanie to, podobnie jak spotkanie rozgrywane bez udziału publiczności, zakończyło się dopiero po tie-breaku. Tym razem lepsi okazali się jednak podopieczni trenera Laurenta Tillie. 

 

Pierwszy mecz kontrolny pomiędzy Trójkolorowymi a Serbami odbył się 31 sierpnia. Było to nieoficjalne spotkanie, rozgrywane bez udziału publiczności. Z pojedynku tego zwycięsko wyszli podopieczni trenera Nikoli Grbića, którzy pokonali rywali po tie-breaku, o czym więcej możecie przeczytać TUTAJ.

 

Drugie starcie pomiędzy Francuzami a Serbami odbyło się 2 września w Paryżu. Był to oficjalny sparing, który rozgrywany był z udziałem publiczności. Spotkanie to było wyrównane. W pierwszych dwóch partiach lepsi okazali się serbscy zawodnicy, którzy zwyciężyli w nich po grze na przewagi. Trzeci i czwarty set należały jednak do gospodarzy, którzy dzięki wygranej w nich zdołali doprowadzić do tie-breaka, w którym pokonali rywali 15:12. Obaj trenerzy mocno rotowali składem ze względu an problemy zdrowotne oraz chęć sprawdzenia jak największej ilości zawodników. W starciu tym, podobnie jak we wcześniejszym meczu, z powodu kontuzji nie wystąpił Earvin Ngapeth, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

 

Po niedzielnym spotkaniu statystyki drużynowe przemawiają na korzyść Francuzów. Podopieczni trenera Laurenta Tillie zdobyli po dwanaście punktów blokiem i bezpośrednio z zagrywki. Z kolei ich rywalem osiem razy zatrzymywali rywali blokiem i posłali na stronę przeciwników dziesięć asów serwisowych. Trójkolorowi zanotowali 53% pozytywnego przyjęcia, a Serbowie 47%. Z kolei w ataku francuscy zawodnicy zapisali na swoje konto 57% skuteczności, a reprezentanci Serbii 43%. Najlepiej punktującymi zawodnikami we francuskiej drużynie okazali się Kevin Tillie i Julien Lyneel, którzy zdobyli po dwadzieścia dwa „oczka”. Po drugiej stronie siatki najwięcej punktów dla swojego zespołu zdobył Uroš Kovačević (dwadzieścia). Nieco mniej „oczek” wywalczyli Aleksandar Atanasijević (piętnaście) oraz Srećko Lisinac (dwanaście).

 

 

Francja – Serbia 3:2 (26:28, 25:27, 25:19, 25:13, 15:12)

 

 

Składy zespołów: 

 

Francja: Benjamin Toniutti, Kevin Tillie, Julien Lyneel, Kevin Le Roux, Stephen Boyer, Nicolas Le Goff, Jenia Grebennikov (libero) oraz Jean Patry, Antoine Brizard, Barthelemy Chinenyze

 

Serbia: Uroš Kovačević, Nemanja Petrić, Nikola Jovović, Aleksandar Atanasijević, Marko Podraščanin, Srećko Lisinac, Neven Majstorović (libero) oraz Aleksandar Okolić, Milan Katić, Petar Krsmanović, Dražen Luburić, Ivan Kostić

 

 

 

Źródło: http://www.ossrb.org/informacja własna