Belgowie sparowali w Bułgarii

Reprezentacja Belgii ma za sobą obóz treningowy w Bułgarii, podczas którego zagrała dwa sparingi z zespołem trenera Plamena Konstantinova i Lokomotivem Novosybirsk. Pierwsze ze spotkań zakończyło się po tie-breaku na korzyść gospodarzy, w drugim natomiast, po czterech setach lepsi byli goście.

 

Czas na poważne testy

 

Reprezentacje Bułgarii i Belgii intensywnie przygotowują się do mistrzostw świata, które rozpoczną się już za niespełna dwa tygodnie. W ramach testów obydwie drużyny zagrały ze sobą dwa spotkania sparingowe.

 

Reprezentacja Belgii w piątek rozegrała mecz sparingowy z rosyjskim Lokomotivem Novosybirsk, który przygotowuje się w Bułgarii do rozgrywek Superligi. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, ale Belgowie są zadowoleni z takiego wyniku, ponieważ nie grali w swoim najsilniejszym zestawieniu i byli po długiej podróży. Dodatkowy dzień wolny dostał Matthias Valkiers, który zmaga się z drobnym urazem mięśniowym.

 

W pierwszym z oficjalnych meczów mocniejsi byli podopieczni trenera Plamena Konstantinova, którzy pokonali przeciwników po pięciu setach. Obydwaj trenerzy podczas tego starcia wykorzystali wszystkich swoich zawodników, szukając najmocniejszych ustawień. W drużynie prowadzonej przez Andreę Anastasiego najwięcej punktów zdobył Sam Deroo, kończąc mecz z wynikiem 16 „oczek”. Z dobrej strony pokazali się również Bram Van den Dries (12 punktów) oraz Tomas Rousseaux, który dołożył do dorobku zespołu 10 „oczek” wchodząc na zmianę.

 

Bułgaria – Belgia 3:2 (20:25, 25:15, 25:23, 18:25, 15:10)

 

 

Drugie spotkanie chociaż zakończyło się po czterech setach, było zdecydowanie bardziej wyrównane. Reprezentacja Bułgarii po słabej postawie w drugiej partii, gdzie uległa rywalom do dwunastu, w trzeciej odsłonie pokonała rywali po zaciętej końcówce. Również w czwartym secie obydwie drużyny walczyły z całych sił o zwycięstwo, ale ostatecznie w decydującym momencie lepsi byli Belgowie. Liderem Belgów był Bram Van den Dries, który na przestrzeni całego meczu zdobył 14 punktów. O dwa „oczka” mniej miał Hendrik Tuerlinckx, który wszedł na zmianę. W reprezentacji Bułgarii liderem był Nikolay Penchev, zdobywca 15 punktów, a o dwa mniej miał Todor Todorov.

 

Bułgaria – Belgia 1:3 (22:25, 12:25, 30:28, 24:26)

 

 

 

Podczas drugiego sparingu pomiędzy Bułgarami i Belgami doszło do spięcia pomiędzy trenerem Plamenem Konstantinovem a libero Vladislavem Ivanovem, w związku z czym szkoleniowiec zdecydował się na zwołanie specjalnej konferencji prasowej. Libero odmówił wejścia na boisko podczas drugiego sparingu, ponieważ poczuł się niesłusznie obwiniany za przegrane dwie akcje. Ivanov zapowiedział również, że nie wróci do przygotowań z reprezentacją i nie weźmie udziału w mistrzostwach świata.

 

 

 

Źródło: topvolleybelgium.be/volleyball.bg/informacja własna