Velasco wybrał czternastkę na mistrzostwa świata

Szkoleniowiec reprezentacji Argentyny zdecydował, jakich czternastu zawodników zabierze ze sobą na tegoroczne mistrzostwa świata. W zespole znalazł się Facundo Conte, który zmagał się kontuzją barku, problemy zdrowotne z udziału w turnieju wykluczyły natomiast Gonzalo Quirogę, przyjmującego GKS-u Katowice. 

 

W reprezentacji Argentyny podczas mistrzostw świata pojawią się zmiany w porównaniu z Ligą Narodów. Do zespołu wraca atakujący Jose Luis Gonzalez, który miał wolne podczas pierwszej części sezonu kadrowego, by w jak najlepszej formie przystąpić do mistrzostw świata. Trener Julio Velasco będzie mógł również liczyć na pomoc Facundo Conte, który podczas ostatniego turnieju fazy interkontynentalnej nie mógł wspierać drużyny, ponieważ borykał się z urazem barku. Podczas wrześniowych zawodów nie zobaczymy za to przyjmującego GKS-u Katowice, Gonzalo Quirogi, który zmaga się z problemami zdrowotnymi i pod znakiem zapytania stoi również jego występ w początkowym etapie plusligowej rywalizacji.

 

Trener Julio Velasco w ramach przygotowań i znalezienia jak najlepszego składu na mistrzostwa świata zdecydował się na rozegranie sparingów z reprezentacjami Kuby i Stanów Zjednoczonych, które dały mu możliwość sprawdzenia różnych ustawień.

 

O sparingach Argentyńczyków z Amerykanami przeczytacie TUTAJ.

 

Na podstawie wspomnianych wcześniej meczów kontrolnych szkoleniowiec zdecydował się na wybór czternastu zawodników i to z tego składu będzie wybierał wyjściowe szóstki na poszczególne spotkania mistrzostw świata. Argentyńczycy nie poprzestaną jednak na wspomnianych już sparingach i w planach mają trzy kolejne. Siatkarze wylatują do Europy 4 września, by przejść jak najlepszą aklimatyzację i od 6 do 8 września mają zaplanowane spotkania towarzyskie z reprezentacją Holandii. Następnie kadra Argentyny przeniesie się do Florencji, gdzie czeka ją pierwszy etap rywalizacji w mistrzostwach świata. Argentyńczycy zmagania zaczną 12 września meczem z Belgią, a później zmierzą się z Dominikaną, Włochami, Słowenią i Japonią.

 

 

 

Skład reprezentacji Argentyny na mistrzostwa świata:

 

Rozgrywający: Luciano De Cecco (kapitan), Maximiliano Cavanna

 

Środkowi: Agustin Loser, Sebastian Sole, Pablo Crer, Martin Ramos

 

Atakujący: Bruno Lima, Jose Luis Gonzalez

 

Przyjmujący: Lisandro Zanotti, Cristian Poglajen, Facundo Conte, Tomas Lopez

 

Libero: Ignacio Fernandez, Alexis Gonzalez

 

 

Źródło: feva.org.ar/opracowanie własne