Aleksandar Nedeljković zagra w Częstochowie

Aleksandar Nedeljković w sezonie 2017/2018 występował w PGE Skrze. W kolejnych rozgrywkach ligowych serbski środkowy zagra w I Lidze. „Będę grać w Częstochowie, z którą spróbujemy awansować do PlusLigi. Jestem bardzo szczęśliwy, że moje polskie doświadczenie będzie kontynuowane” – powiedział Serb.

 

Nedlejković do PGE Skry trafił z Kosowskiej Mitrowicy. Wcześniej środkowy występował w OK Vranje. W Bełchatowie Serb spędził jeden sezon, zdobywając z drużyną mistrzostwo Polski. Aleksandar Nedeljković w bełchatowskim zespole nie miał jednak zbyt wielu okazji do pokazania swoich umiejętności, wystąpił on w zaledwie siedmiu spotkaniach, ale jak sam przyznaje w ekipie z województwa łódzkiego zebrał cenne doświadczenie, które ma zaprocentować w przyszłości. „O Bełchatowie mogę powiedzieć same dobre rzeczy, to siatkarskie miasto. Kiedy mieszkasz w Bełchatowie i wychodzisz na ulicę, to widzisz, że wszyscy rozmawiają o siatkówce. Czujesz się tu jak super gwiazda, każdy cię rozpoznaje i każdy darzy cię sympatią. Swoją uwagę możesz skupić wyłącznie na siatkówce i to jest niesamowite. Przyszedłem do PGE Skry z jednego powodu, aby być lepszym zawodnikiem i lepszym człowiekiem, i myślę, że to była dla mnie dobra lekcja. Jestem szczęśliwy, że byłem częścią jednego z najlepszych klubów na świecie. Pracowałem i nauczyłem się bardzo wiele od trenera, sztabu i zawodników, zebrałem od nich doświadczenie, i mogę im za to podziękować” – powiedział Aleksandar Nedeljković.

 

W kolejnych rozgrywkach serbski środkowy będzie występował w AZS-ie Częstochowa, który w ostatnim sezonie zdobył mistrzostwo I Ligi. „Teraz przyszedł czas, żeby pokazać, czego się nauczyłem przez ten rok. Będę grać w Częstochowie, z którą spróbujemy awansować do PlusLigi. Jestem bardzo szczęśliwy, że moje polskie doświadczenie będzie kontynuowane” – zaznacza Serb.

 

 

 

Źródło: http://www.skra.pl/opracowanie własne