Znamy plan gier kontrolnych MKS-u Będzin

Siatkarze MKS-u Będzin rozpoczęli przygotowania do nadchodzącego sezonu ligowego. Będzinianie na razie trenują w hali w Łagiszy, ponieważ w ich domowej sali trwa remont dachu. Podczas okresu przygotowawczego podopieczni trenera Gido Vermuelena wezmą udział w spotkaniach kontrolnych, które pozwolą im na odpowiednie zgranie.

 

13 sierpnia będzinianie powrócili do treningów po przerwie wakacyjnej. Zajęcia póki co odbywają się pod wodzą drugiego szkoleniowca zespołu, Emila Siewiorka. Gido Vermuelen aktualnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Holandii, która przygotowuje się do mistrzostw świata. Holenderski trener dołączy do zespołu po tym, jak jego podopieczni zakończą swój udział we wrześniowym turnieju. Nie oznacza to jednak, że siatkarze z Będzina mają taryfę ulgową, ponieważ cały plan treningowy jest ułożony w porozumieniu z Vermuelenem. Do 20 sierpnia będzinianie będą trenować w hali w Łagiszy, ponieważ w ich domowej sali przy ulicy Żeromskiego w Sosnawcu aktualnie trwa remont dachu. W początkowym etapie przygotowań zawodnicy MKS-u Będzin będą skupiać się na jak najlepszym przygotowaniu fizycznym do nadchodzącego sezonu.

 

We wrześniu podopieczni trenera Gido Vermuelena rozegrają szereg meczów kontrolnych i wezmą udział w trzech turniejach towarzyskich. Pierwszy z nich odbędzie się w dniach 7-8 sierpnia września we Włoszczowie. Ich rywalami będą siatkarze Cerradu Czarnych Radom, Chemika Bydgoszcz oraz GKS-u Katowice. 11 i 14 września zawodnicy MKS-u Będzin zagrają z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie, a 15 września z wicemistrzem Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W dniach 22-23 września gracze z Będzina wezmą udział w kolejnym turnieju towarzyskim. W Legnicy zmierzą się z GKS-em Katowice, Jastrzębskim Węglem i Cuprum Lubin. 25 września podopieczni trenera Gido Vermuelena zagrają z niemieckim zespołem United Volleys Rhein-Main, którego szkoleniowcem jest Stelio DeRocco, który wcześniej prowadził MKS Będzin. Ostatnim sprawdzianem będzinian przed sezonem ligowym będzie turniej towarzyski w Kozienicach, w którym udział wezmą także olsztynianie, gdańszczanie oraz radomianie.

 

 

 

Źródło: http://www.mksbedzin.pl/opracowanie własne