Bełchatowianie rozpoczęli przygotowania do obrony mistrzostwa Polski

Siatkarze PGE Skry Bełchatów w czwartek rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PlusLigi, w którym będą bronić tytułu mistrzów Polski. Bełchatowianie pod wodzą trenerów Roberto Piazzy i Michała Winiarskiego spotkali się w siedmioosobowym składzie, w którym będą trenować w najbliższym czasie.

 

Budować formę i bronić tytułu

 

PGE Skra Bełchatów w czwartek rano wystartowała z przygotowaniami przed zbliżającym się sezonem 2018/2019, w którym głównym celem będzie obrona wywalczonego w maju tytułu mistrzów Polski. Na pierwszym treningu w Bełchatowie spotkało się siedmiu zawodników – Mariusz Wlazły, Karol Kłos, Robert Milczarek, Kacper Piechocki, Patryk Czarnowski, Piotr Orczyk i Kamil Droszyński – którzy będą od początku trenować pod wodzą szkoleniowców Roberto Piazzy i Michała Winiarskiego. Poza reprezentantami swoich krajów, w Bełchatowie nieobecni są także statystyk Robert Kaźmierczak oraz fizjoterapeuta Tomasz Pieczko. Nad przygotowaniami wspólnie z trenerami mistrzów Polski będą jednak czuwać fizjoterapeuta Tomasz Kuciapiński, a także nowy trener przygotowania fizycznego Eduardo Romero.

 

 

Plan na najbliższy czas

 

Przed bełchatowianami teraz wymagający czas. Muszą przygotować się do sezonu, w którym będą chcieli powtórzyć sukces sprzed paru miesięcy, ale również do występów na parkietach międzynarodowych. To wymaga zatem odpowiedniej i racjonalnej pracy. „Teraz mamy trzy dni dosyć ciężkiej pracy, żeby zobaczyć, jak wyglądają zawodnicy, czy realizowali program, który dostali przez wakacje. Będziemy też mieli obraz tego, co możemy robić w następnych tygodniach: jak ciężko i z jakim natężeniem będziemy mogli pracować” – wyjaśnił drugi trener PGE Skry, Michał Winiarski. Bełchatowianie w czwartek i piątek mają zaplanowane treningi dwa razy dziennie, natomiast w sobotę odbędą jedną jednostkę treningową.

 

 

Wszyscy gotowi do pracy

 

Siatkarze bełchatowskiej drużyny nie kryli swojego zadowolenia z rozpoczęcia przygotowań, od razu przystępując do pracy. „Jest bardzo pozytywnie, wszyscy są uśmiechnięci, opaleni, pełni energii. Mamy w zespole kilka nowych twarzy, a to bardzo pozytywne osoby” – powiedział Patryk Czarnowski. Pierwszy trening po wakacyjnej przerwie nie był jednak lekki, co podkreślił Mariusz Wlazły: „Pierwszy trening niestety jest dla nas dosyć nieprzyjemny, bo z aury wakacyjnej wracamy do pracy. Niby nie do pracy ciężkiej, ale dla nas ten trening jest dosyć wymagający”. Stopniowo mistrzowie Polski będą powracać do formy, która ma być zbudowana na mecze zbliżającego się sezonu. Wcześniej jednak nie zabraknie meczów towarzyskich, w których na bieżąco będą mogli kontrolować postępy okresu przygotowawczego.

 

 

Źródło: http://www.skra.pl/opracowanie własne