Lucarelli nie zagra w mistrzostwach świata

Do mistrzostw świata został niecały miesiąc, a reprezentacja Brazylii musi zmagać się z kolejnym problemem kadrowym. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami we wrześniowym turnieju nie wystąpi Ricardo Lucarelli, o czym poinformowała brazylijska federacja. Siatkarz z powodu przebytej operacji ścięgna Achillesa nie jest w stanie pomóc drużynie.

 

Ricardo Lucarelli po zakończeniu rozgrywek ligowych sezonu 2017/2018 przeszedł operację ścięgna Achillesa. Przebyty zabieg wykluczył zawodnika nie tylko z przygotowań do Ligi Narodów, ale również z występów w tym turnieju. Jeden z najlepszych zawodników reprezentacji Brazylii nie wystąpi również podczas mistrzostw świata, ponieważ nie jest w stanie wypracować odpowiedniej formy po niedawno przebytym zabiegu. „Do rozpoczęcia turnieju pozostało niewiele czasu i nadal nie czuję się adekwatnie do poziomu, jaki powinienem prezentować podczas mistrzostw świata, żeby pomóc drużynie. Na razie trenuję i gram, ale nadal jest to w bardzo małym stopniu i dopiero będę to intensyfikować, a na mistrzostwach będzie bardzo ciężko, wiele gry i same silne zespoły” – mówi Ricardo Lucarelli, który w tym sezonie nie będzie w stanie pomóc swojej drużynie. Sztab szkoleniowy reprezentacji Brazylii oraz Funvic Taubate, czyli klubu zawodnika zgodnie stwierdził, że Lucarelli nie będzie w stanie pomóc zespołowi podczas mistrzostw świata i w kolejnych miesiącach skupi się na rehabilitacji.

 

 

Reprezentacja Brazylii zmagania w mistrzostwach świata rozpocznie 12 września w bułgarskim Ruse, gdzie znalazła się w grupie B. Podopieczni trenera Renana Dal Zotto o awans do kolejnej fazy turnieju będą walczyć z Kanadyjczykami, Francuzami, Chińczykami, Egipcjanami i Holendrami.

 

Źródło: cbv.com/opracowanie własne