Środek w kędzierzyńskiej ekipie skompletowany

Grono środkowych w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle uzupełnił Tomasz Kalembka, który ostatnio występował w Katowice. „Propozycję przyjąłem od razu ponieważ była to moim zdaniem najlepsza opcja z dostępnych ofert. Zależało mi bardzo żeby pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej” – powiedział Kalembka.

 

Tomasz Kalembka to zawodnik znany na parkietach ekstraklasy. Pierwsze kroki w PlusLidze stawiał w sezonie 2013/2014 w BBTS-ie Bielsko Biała, dwa ostatnie lata spędził natomiast w GKS-ie Katowice. Po zakończeniu ostatnich rozgrywek ligowych Kalembka postanowił zmienić klub i podpisał kontrakt z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. O miejsce w podstawowym składzie wicemistrzów Polski będzie on rywalizował z Mateuszem Bieńkiem, Łukaszem Wiśniewskim oraz Mateuszem Sacharewiczem, o którego transferze pisaliśmy TUTAJ.

 

Nowy nabytek ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z transferem do tak utytułowanego zespołu wiąże duże nadzieje, a jego priorytetem jest dalszy rozwój. „Co roku priorytetem jest dla mnie poprawić swoje umiejętności i po sezonie stwierdzić że poprawiłem jakiś element i jestem przekonany, że po sezonie w takim klubie, z takimi zawodnikami oraz trenerem to się na pewno stanie” – powiedział Kalembka.  Szkoleniowiec kędzierzynian, Andrea Gardini, podkreślił, że nowy środkowy jego ekipy ma sporo atutów: „Kiedy myśleliśmy o zawodnikach, którzy mogliby dołączyć do nas głównym założeniem była dobra gra w bloku, ale i ataku i dlatego ten zawodnik był w zakresie naszego zainteresowania. Myślę że w wielu elementach może się jeszcze rozwinąć, nie tylko w ataku, ale także w zagrywce, również umiejętności w grze w bloku mogą być przez niego doskonalone. Moim zdaniem Tomasz Kalembka może nam sporo pomóc, również dla niego gra w ZAKSIE jest szansą, ponieważ do tej pory nie miał jeszcze okazji gry w zespole walczącym o najwyższe cele”.

 

 

Drużyna prawie skompletowana

 

Włodarze klubu z Kędzierzyna-Koźla budowę składu na kolejny sezon rozpoczęli już w styczniu. Na początku ogłoszono przedłużenie kontraktu z Benjaminem Toniuttim, a później z Pawłem Zatorskim, Mateuszem Bieńkiem oraz Łukaszem Wiśniewski. Po zakończeniu rozgrywek klub pożegnał się z Maurice Torresem, Marco Falaschim, Rafałem Buszkiem, Kornelem Banachem, Krzysztofem Zapłackim oraz Aleksandrem Maziarzem. Z kolei Krzysztof Rejno oraz Kamil Semeniuk zostali wypożyczeni do Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

 

Więcej o odejściach z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle możecie przeczytać TUTAJ.

 

Ogłaszanie pozyskanie nowych zawodników rozpoczęto od Łukasza Kaczmarka. Na podpisanie umowy z kędzierzyńskim klubem zdecydowali się także Aleksander Śliwka, Przemysław Stępień, Mateusz Sacharewicz, Brandon Koppers oraz wspomniany wcześniej Tomasz Kalembka. Pozyskanie byłego środkowego GKS-u Katowice oznacza, że skład wicemistrzów Polski jest już prawie zamknięty.

 

 

 

Źrodło: http://www.zaksa.pl/opracowanie własne