Polacy rozpoczynają przygotowania do mistrzostw świata

Reprezentanci Polski dzisiaj rozpoczynają przygotowania do mistrzostw świata, a pierwsze zgrupowanie odbywać się będzie w Zakopanem. Biało-czerwoni przez najbliższe dni będą trenować w piętnastoosobowym składzie, a w dalszej kolejności czekają ich mecze towarzyskie, które pokażą, na jakim etapie przygotowań się znajdują.

 

Operacja: mistrzostwa świata

 

Piętnastoosobowy skład reprezentacji Polski rozpoczyna w Zakopanem przygotowania przed mistrzostwami świata, które we wrześniu rozegrane zostaną w Bułgarii i we Włoszech. Listę graczy, którzy wezmą udział w treningach, trener Vital Heynen podał dzień po ostatnim pojedynku biało-czerwonych podczas Final Six Ligi Narodów w Lille. Od tamtej pory siatkarze mieli przerwę, która pozwoliła im zregenerować się przed dalszą częścią sezonu reprezentacyjnego. Selekcjoner biało-czerwonych zadbał jednak, aby jego gracze utrzymali właściwą dyspozycję. „Po tygodniu totalnego resetu musieliśmy zabrać się za regularny trening siłowy. Każdy z nas otrzymał dokładnie rozpisany plan treningowy. Założenie jest takie, że na zgrupowaniu stawiamy się już w 75% przygotowani siłowo. Wszystko przygotowane jest bardzo racjonalne i czuję już po sobie, że jest to dobra droga do osiągnięcia najlepszej formy przed mistrzostwami świata” – mówił Bartosz Kwolek, jeden z dwóch zawodników ONICO Warszawa, którzy znaleźli się na piętnastoosobowej liście trenera.

 

 

Budowanie formy i „kontrola jakości”

 

Siatkarze reprezentacji Polski podczas zgrupowania w Zakopanem, które potrwa do 8 sierpnia, będą dalej budować formę i pracować nad poszczególnymi elementami. „Nie wiemy jeszcze, jak będą wyglądały nasze przygotowania w stolicy Tatr, jednak uważam, że duży nacisk będzie położony na trening w hali” – podkreślił Bartosz Kwolek. Efekty tej pracy siatkarze będą mogli zweryfikować już za niespełna trzy tygodnie podczas towarzyskiego spotkania w Ostrowcu Świętokrzyskim (18 sierpnia), gdzie ich przeciwnikiem będzie reprezentacja Kamerunu. Tydzień później podopieczni trenera Vitala Heynena wezmą udział w XVI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera (24-26 sierpnia). W Krakowie zmierzą się z Kanadyjczykami, finalistami tegorocznej Ligi Narodów, Francuzami, oraz ze zwycięzcami tej imprezy, Rosjanami. Ostatni sprawdzian będzie czekał biało-czerwonych tuż przed wyjazdem na mistrzostwa świata. 4 i 5 września polscy zawodnicy zmierzą się w Szczecinie z reprezentacją Belgii.

 

 

Wielkie wyzwania i wielkie doświadczenie

 

Przypomnijmy, że Polacy w tym roku przystąpią do turnieju w roli obrońców tytułu, który zdobyli cztery lata temu. Obecność Bartosza Kwolka w kadrze powołanej na zgrupowanie przed tą imprezą jest dla niego dużym wyzwaniem i szansą na zdobycie kolejnych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości. Młody przyjmujący zapowiada w związku z tym walkę o wykorzystanie otrzymanej od trenera szansy: „Teraz będę chciał udowodnić trenerowi, chłopakom i także samemu sobie, że zasługuję na powołanie na mistrzostwa globu”.

 

 

Skład reprezentacji, który rozpoczyna przygotowania w Zakopanem:

 

Atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Damian Schulz

 

Środkowi: Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek

 

Przyjmując: Artur Szalpuk, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal

 

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

 

Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek

 

 

 

Źródło: http://www.onicowarszawa.pl/informacja własna