Ostatnie dni wakacji. Trefl Gdańsk zaczyna przygotowania

Przebudowana drużyna Trefl Gdańsk już 1 sierpnia rozpocznie przygotowania do nadchodzącego sezonu, w pierwszej kolejności wykonując badania lekarskie. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego w pierwszym etapie pracować będą bez włoskiego szkoleniowca, który dołączy do nich po zakończeniu wrześniowych mistrzostw świata.

 

Czas na nowy sezon

 

Siatkarze Trefla Gdańsk przygotowania do nadchodzących rozgrywek rozpoczną pierwszego sierpnia, zaczynając od badań lekarskich. Treningi w hali i siłowni nie będą jedynym sposobem na wypracowanie jak najlepszej formy, na sierpień i wrzesień zaplanowano więc spotkania sparingowe. Cały cykl ma trwać niespełna jedenaście tygodni, ale nie będą w nim brać udziału wszyscy gracze. „W zajęciach nie uczestniczyć będą Piotr Nowakowski, który w tym czasie będzie się przygotowywać z reprezentacją Polski do startu w mistrzostwach świata, a także Ruben Schott, który dołączy do drużyny w połowie września. Trener Andrea Anastasi i statystyk Karol Rędzioch pracują obecnie z kadrą Belgii, ale na początku sierpnia także spotkają się z drużyną i sztabem szkoleniowym w Gdańsku. Włoch będzie na miejscu od 3 do 5 sierpnia, a Karol Rędzioch do Belgii wróci po dwóch tygodniach. „Codziennie jestem w kontakcie z pozostałymi trenerami, przede wszystkim Piotrkiem Grabanem. Wspólnie zaplanowaliśmy plan treningów, a także harmonogram meczów kontrolnych. Jestem spokojny, ponieważ od zakończenia mistrzostw świata do początku PlusLigi są jeszcze dwa tygodnie, na które od razu przylecę do Gdańska. Oczywiście to nie to samo jakbym był tutaj bez przerwy, ale już od maja ustalamy ze sztabem wszystkie szczegóły i jesteśmy cały czas na bieżąco” mówił ostatnio trener w wywiadzie dla oficjalnej strony Trefla Gdańsk. W pierwszych tygodniach zawodnicy będą trenować od poniedziałku do piątku, a weekendy będą mieć wolne – wyjątkiem jest pierwszy tydzień sierpnia, w którym jednostki treningowe odbędą się w czwartek, piątek i sobotę.

 

Oprócz treningów w hali i siłowni siatkarze Trefla Gdańsk mają zaplanowane również spotkania sparingowe, których plan prezentujemy poniżej.

 

30-31 sierpnia (Iława) Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn

6-7 września (Przywidz) Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn

14-15 września (Turek) Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów

21-22 września (Suwałki) IX Memoriał Józefa Gajewskiego z udziałem Chemika Bydgoszcz, Indykpolu AZS Olsztyn i Ślepska Suwałki

28-29 września (Solec Kujawski)

5-7 października (Radom/Kozienice) Turniej Partnerstwa Regionalnego Czarni, w którym spotkają się także Cerrad Czarni, Indykpol AZS i MKS Będzin

 

 

Na początku okresu przygotowawczego – w sobotę 4 sierpnia – kiedy w Gdańsku będzie także trener Andrea Anastasi – „gdańskie lwy” spotkają się z kibicami na plaży Hotelu Haffner. Drużyna będzie czekać na fanów na hotelowej plaży (Sopot, wejście nr 14) od godz. 12:30 do 14.

 

 

 

Źródło: informacja własna/opracowanie własne