Rzeszowianie już wkrótce rozpoczną przygotowania

Asseco Resovia Rzeszów 7 sierpnia rozpocznie przygotowania do nadchodzącego sezonu PlusLigi, a w pierwszej kolejności podopieczni trenera Andrzeja Kowala przejdą badania wydolnościowe. Rzeszowianie będą trenować w okrojonym składzie ze względu na udział części graczy w mistrzostwach świata.

 

Przygotowania w okrojonym składzie

 

Przed nami jeszcze najważniejsza impreza w sezonie kadrowym, czyli mistrzostwa świata, ale w międzyczasie przygotowania do sezonu rozpoczną zespoły ligowe, które w październiku przystąpią do walki o mistrzostwo kraju. 7 sierpnia badaniami wydolnościowymi przygotowania zainauguruje drużyna Asseco Resovii Rzeszów, a dzień później podopieczni trenera Andrzeja Kowala odbędą pierwszy trening we własnej hali. W przygotowaniach szkoleniowiec podkarpackiego zespołu nie będzie miał do dyspozycji pięciu graczy, którzy wezmą udział we wrześniowych mistrzostwach świata rozgrywanych w Bułgarii i we Włoszech: Davida Smitha, Damiana Schulza, Kawiki Shoji, Luke Perry’ego i Thibaulta Rossarda.

 

 

Sparingów też nie zabraknie

 

Przygotowania zostały podzielone na dwie części. Najpierw siatkarze będą trenować do końca sierpnia, a następnie otrzymają tydzień wolnego. Po tygodniowej regeneracji gracze z Rzeszowa powrócą do treningów i dalej będą budować formę przed startem rozgrywek. W planach Asseco Resovii nie zabraknie również meczów sparingowych, które sprawdzą poziom przygotowania graczy. W pierwszy starciu kontrolnym rzeszowianie zmierzą się z ekipą GKS-u Katowice, która w dniach 20-31 sierpnia będzie przebywała na obozie w Kielnarowej. Następnie rzeszowianie zmierzą się m. in. w Lubinie z ekipą Cerradu Czarnych Radom (20 września), a w dwumeczu w Rzeszowie podejmą drużynę Jastrzębskiego Węgla (28-29 września). Tydzień przed startem PlusLigi wezmą zaś udział w Turnieju o Puchar Prezydenta Krosna (1-6 października), a oprócz nich w tej imprezie zagrają dwa inne zespoły. Pierwszy mecz ligowy siatkarze z Rzeszowa rozegrają 13 października w Zawierciu z tamtejszym Aluronem Virtu Warta Zawiercie. We własnej hali zagrają cztery dni później, 17 października, podejmując zespół ONICO Warszawa.

 

 

Walczyć o najwyższe cele

 

Przed zespołem trenera Andrzeja Kowala wielkie wyzwanie. Nikt nie ukrywa, że wynik z ubiegłego sezonu PlusLigi był poniżej oczekiwań rzeszowskiego klubu. Tuż po zakończeniu rozgrywek drużyna przeszła zatem dużą przebudowę pod kątem poprawy wyniku w kolejnym sezonie PlusLigi. „Cele przed Asseco Resovią jak zawsze są wysokie. Mamy zespół bardzo dobrze zbilansowany, z szeroką kadrą. Rywalizacja będzie na każdej pozycji, a moją rolą będzie zbudowanie z tych indywidualności zespołu, który będzie się wzajemnie wspierał w każdym momencie” – powiedział trener Andrzej Kowal.

 

 

Poniżej przedstawiamy kadrę Asseco Resovii Rzeszów na sezon 2018/2019:

 

Rozgrywający: Kawika Shoji, Rafael Redwitz

Przyjmujący: Thibault Rossard, Mateusz Mika, Rafał Buszek, Nicolas Szerszeń

Atakujący: Jakub Jarosz, Damian Schulz

Środkowi: Marcin Możdżonek, Bartłomiej Lemański, Dawid Dryja, David Smith

Libero: Mateusz Masłowski, Luke Perry

 

 

 

Źródło: http://www.plusliga.pl / opracowanie własne