Anastasi podał szeroki skład Belgów na mistrzostwa świata

Reprezentacja Belgii, prowadzona przez trenera Andrea Anastasiego, w poniedziałek, 23 lipca, zaczyna przygotowania do wrześniowych mistrzostw świata, które odbędą się w Bułgarii i we Włoszech. Włoski szkoleniowiec do szerokiego składu powołał siedemnastu zawodników, w tym również tych występujących na plusligowych parkietach.

 

Reprezentacja Belgii przygotowania do najważniejszego turnieju tego roku rozpocznie w poniedziałek, 23 lipca. W pierwszym etapie udział weźmie siedemnastu zawodników, których powołał trener Andrea Anastasi. Dla części graczy nie będzie to pierwsze poważne wyzwanie w tym sezonie ponieważ mieli okazję rozegrać większość spotkań w Lidze Europejskiej i tam pokazywać swoje umiejętności. Włoski szkoleniowiec zdecydował jednak, że da więcej odpoczynku swoim najbardziej wyeksploatowanym siatkarzom, by mogli jak najlepiej przygotować się do mistrzostw świata. W tej grupie znalazł się między innymi przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Sam Deroo, który miał za sobą intensywny sezon klubowy. Więcej odpoczynku dostał również były gracz Indykpolu AZS-u Olsztyn, Tomas Rousseaux. Teraz jednak reprezentacja Belgii rozpoczyna przygotowania do mistrzostw świata w silnym składzie, do którego trener Andrea Anastasi powołał siedemnastu zawodników.

 

Oprócz pracy w siłowni, podopieczni trenera Andrei Anastasiego mają również zaplanowane spotkania sparingowe, które mają pokazać w jakiej formie jest zespół. W dniach 24-26 sierpnia reprezentacja Belgii zmierzy się z Bułgarami, następnie 1 i 2 sierpnia zagra przeciwko Holendrom. Kolejnymi rywalami podopiecznych trenera Andrei Anastasiego będą reprezentanci Polski, z którymi zagrają 5 i 7 września, a następnie 8 i 9 września zmierzą się z Australijczykami.

 

Belgowie zmagania w mistrzostwach świata rozpoczną 12 września od meczu przeciwko reprezentacji Argentyny, a ich grupowymi rywalami będą również: Włosi, Japończycy, Słoweńcy i Dominikańczycy.

 

 

Szeroki skład reprezentacji Belgii na mistrzostwa świata:

 

Rozgrywający: Stijn D’Hulst, Matthias Valkiers

Atakujący: Gert van Walle, Bram Van den Dries, Jolan Cox, Hendrik Tuerlinckx

Przyjmujący: Sam Deroo, Tomas Rousseaux, Kevin Klinkenberg, François Lecat, Igor Grobelny

Środkowi: Pieter Verhees, Arno Van De Velde, Simon Vandevoorde, Pieter Coolman

Libero: Lowie Stuer Jelle Ribbens

 

 

 

Źródło: topvolleybelgium.be/opracowanie własne