GKS Katowice z gotowym planem przygotowań do sezonu

GKS Katowice po skompletowaniu składu na rozgrywki 2018/2019 już niedługo rozpocznie przygotowania do nadchodzącej rywalizacji ligowej. Drużyna prowadzona przez trenera Piotra Gruszkę przeszła przebudowę, do zespołu dołączyło bowiem pięciu graczy. Pierwsze spotkanie zawodników odbędzie się w dniach 2-3 sierpnia i zacznie cykl przygotowawczy.

 

Wszystko wiadomo

 

GKS Katowice zakończył już kompletowanie składu na nadchodzące rozgrywki ligowe, a w zespole zaszło kilka zmian w porównaniu z minionym rokiem. Ostatnim siatkarzem, który dołączył do katowickiego klubu jest Dawid Woch, znany kibicom z występów w plusligowym MKS-ie Będzin. W minionych rozgrywkach środkowy opuścił jednak PlusLigę i występował we francuskiej Ligue A, grając dla klubu z Nicei. Teraz Woch postanowił wrócić do kraju i związał się kontraktem z GKS-em Katowice. „Dawid to młody i ambitny zawodnik, który bardzo dobrze wpisuje się w naszą drużynę. Jestem przekonany, że wzmocni rywalizację na środku siatki i będzie chciał się rozwijać w naszym klubie pod okiem Piotra Gruszki” – mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice. Oprócz Dawida Wocha na pozycji środkowego grać będą Emanuel Kohut, Bartłomiej Krulicki i Wojciech Sobala, który przeniósł się z Jastrzębskiego Węgla. Bez zmian obyło się na pozycji rozgrywającego, gdzie pozostali Marcin Komenda oraz doświadczony Maciej Fijałek. Na kolejny rok w klubie pozostaje Karol Butryn, który o miejsce w składzie rywalizował będzie z Bartoszem Krzyśkiem. GKS Katowice pozyskał również dwóch nowych przyjmujących, Tomas Rousseaux i Dominika Depowskiego, których wspierać będą pozostający w zespole Gonzalo Quiroga i Rafał Sobański. Na pozycji libero nadal występował będzie Bartosz Mariański, a nowym graczem katowiczan został Dawid Ogórek.

 

 

Gotowy plan

 

GKS Katowice przygotowania do nadchodzącego sezonu rozpocznie już na początku sierpnia, w dniach 2-3 sierpnia zawodnicy mają zaplanowane badania lekarskie, które sprawdzą ich stan zdrowia. Kolejne dwa tygodnie siatkarze spędzą trenując na katowickich obiektach, a oprócz zajęć na siłowni oraz w hali sztab szkoleniowy zaplanował treningi m.in. na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego. GKS Katowice ma zaplanowany również obóz treningowy w Kielnarowej w dniach 20-31 sierpnia, a jego podsumowaniem będzie mecz sparingowy z Asseco Resovią Rzeszów. Cały wrzesień, podobnie jak w poprzednich latach, będzie poświęcony treningom i spotkaniom kontrolnym. Katowicka drużyna ma zaplanowany udział w turniejach we Włoszczowie oraz Legnicy, a także w szopienickiej hali. Poza tym katowiczanie zmierzą się w sparingowym meczu z Jastrzębskim Węglem w Łaziskach Górnych. Niewykluczone, że na tydzień przed początkiem sezonu zespół rozegra jeszcze test-mecz z jednym z zespołów PlusLigi. GKS Katowice rozpocznie sezon 2018/19 13 października od starcia z Indykpolem AZS Olsztyn na własnym parkiecie.

 

 

Plan przygotowań GKS-u Katowice do sezonu 2018/2019:

 

2-3 sierpnia: badania w Katowicach

 

6-17 sierpnia: treningi na obiektach w Katowicach

 

20-31 sierpnia: obóz w Kielnarowej i sparing z Asseco Resovią Rzeszów

 

7-9 września: turniej we Włoszczowie (MKS Będzin, Cerrad Czarni Radom, Aluron Virtu Warta Zawiercie)

 

14 września: sparing z Jastrzębskim Węglem w Łaziskach Górnych

 

22-23 września: turniej w Legnicy (Cuprum Lubin, Jastrzębski Węgiel, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

 

28-29 września: turniej w Katowicach (Aluron Virtu Warta Zawiercie, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, United Volley Frankfurt)

 

 

 

Źródło: gks.siatkowka.eu/opracowanie własne