Szkoleniowiec Brazylijczyków wybrał piętnastkę na mistrzostwa świata

Szkoleniowiec reprezentacji Brazylii, Renan Dal Zotto wybrał piętnastu zawodników, którzy będą przygotowywać się do wrześniowych mistrzostw świata. Zgrupowanie zostało podzielone na części, a kolejni siatkarze będą dołączać do trenującej grupy stopniowo, by dać jak najwięcej odpoczynku wyeksploatowanym graczom. 

 

Mogło być lepiej

 

Reprezentacja Brazylii bez większych problemów zakwalifikowała się do Final Six Ligi Narodów rozgrywanego we Francji, nie pokazała tam jednak pełni swoich możliwości. Siatkarze prowadzeni przez trenera Renana Dal Zotto zajęli ostatecznie czwarte miejsce, w decydującym spotkaniu ulegając Amerykanom. Teraz gracze z Ameryki Południowej dostali kilkanaście dni na odpoczynek i będą skupiać się na wrześniowych mistrzostwach świata, które w tym sezonie są ich imprezą docelową. Liga Narodów pozostawiła na Brazylijczykach jednak spore piętno, ponieważ część zawodników zmaga się ze zmęczeniem i urazami. Najpoważniejszej kontuzji nabawił się Mauricio Borges, który przeszedł już operację prawego kolana i nie będzie mógł wystąpić we wrześniowym turnieju. „Szkoda, że Mauricio Borges nie będzie mógł nam pomóc w mistrzostwach świata. To zawodnik ze wspaniałą jakością, która będzie potrzebna szczególnie w początkowej fazie” – mówił trener Renan Dal Zotto.

 

 

Szkoleniowiec zdecydował się podzielić zawodników na dwie grupy i tym sposobem już 17 lipca treningi rozpoczną: Felipe Fonteles,   Lucas Loh, Douglas Souza, Lucarelli, Rodriguinho, Victor Cardoso oraz Kadu, do pomocy w treningach. Pozostali gracze dołączą do trenującego zespołu 23 lipca. „Tym razem będziemy trenować około półtora miesiąca, więc mamy czas na pracę. To będzie dobry okres, ponieważ w 100% możemy skupić się na mistrzostwach świata. Zdajemy sobie sprawę, że to będzie bardzo trudny turniej, ale będziemy do niego dobrze przygotowani” – mówi szkoleniowiec reprezentacji Brazylii. Zdaniem szkoleniowca półtora miesiąca w zupełności wystarczy na przygotowanie do mistrzostw świata, a w porównaniu z tygodniem wspólnych treningów do Ligi Narodów, jest to długi okres.

 

 

 

Skład reprezentacji Brazylii na turniej Final Six Ligi Narodów:

 

Rozgrywający: Bruno Rezende, William Arjona, Kadu (jako pomoc w przygotowaniach)

 

Atakujący: Evandro Guerra, Wallace De Souza

 

Przyjmujący:  Lucas Loh, Douglas Souza, Victor Cardoso, Felipe Fonteles, Lucarelli, Rodriguinho

 

Środkowi: Lucas Saatkamp, Mauricio Souza, Eder Carbonera, Isac Santos

 

Libero: Thales Hoss

 

 

 

Źródło: cbv.com.br/opracowanie własne