Coraz mniej niewiadomych przed Memoriałem Arkadiusza Gołasia

W dniach 5-7 października w Swarzędzu-Zalasewie odbędzie się XIV Memoriał Arkadiusza Gołasia. W tegorocznej edycji turnieju udział wezmą: ONICO Warszawa, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Aluron Virtu Warta Zawiercie, a niebawem poznamy czwartego uczestnika. W zeszłym roku najlepszy okazał się zespół ONICO Warszawa.

 

Dawka emocji gwarantowana

 

ONICO Warszawa, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz zawodnicy Aluronu Virtu Warty Zawiercie mają zapewnić sportowe emocje podczas XIV Memoriału Arkadiusza Gołasia. Na razie nie wiadomo jeszcze kto uzupełni grono uczestników turnieju, lecz patrząc na poprzednie edycje można przypuszczać, że będzie to zespół, który prezentuje wysoki poziom grania. Stołeczny zespół, podczas XIII Memoriału Arkadiusza Gołasia, po zaciętym pojedynku z GKS-em Katowice odniósł zwycięstwo. Podopieczni Stephane’a Antigi z pewnością będą chcieli powtórzyć osiągnięcie sprzed roku. W szeregach warszawskiego zespołu kibice będą mogli zobaczyć Andrzeja Wronę czy Bartosza Kwolka. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to aktualny wicemistrz Polski, który w swoim składzie ma wielu doświadczonych graczy, lecz ze względu na wrześniowe Mistrzostwa Świata możliwe, że zespół nie przyjedzie w najmocniejszym zestawieniu. Aluron Virtu Warta Zawiercie w zakończonym sezonie spisywała się bardzo dobrze, finalnie zajmując dziewiątą lokatę. W szeregach zawierciańskiego zespołu doszło do sporych zmian kadrowych. Podczas memoriału kibice będą mogli zobaczyć między innymi powracającego do PlusLigi Oliega Achrema, czy Kamila Semeniuka oraz Krzysztofa Rejno, dla których będzie to okazja zmierzenia się z byłym klubem.

 

Tydzień po Memoriale Arkadiusza Gołasia wystartuje nowy sezon siatkarskiej ekstraklasy. Udział w turnieju będzie więc dla drużyn doskonałym sprawdzianem przed rozpoczęciem zmagań o mistrzostwo Polski.

 

 

 

Źródło: onicowarszawa.pl/opracowanie własne