Final Six, gr. A: Francuzi uzupełnili skład półfinalistów

Spotkanie pomiędzy Francuzami a Serbami zakończyło rywalizację grupową w Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów. Mecz ten od początku toczył się pod dyktando gospodarzy turnieju finałowego, którzy do awansu do półfinału potrzebowali jedynie dwóch partii. Ostatecznie pojedynek ten zakończył się trzysetowym zwycięstwem Francuzów.

 

Mecz serwisem rozpoczął Marko Ivović, a pierwszy punkt zdobył Uroš Kovačević (0:1). Początek był bardzo wyrównany, z dużą liczbą błędów w polu serwisowym obu drużyn. Po ataku Earvina Ngapetha ciągle był remis (5:5). Po nieudanym serwisie Francuzów to Serbowie schodzili na pierwszą przerwę techniczną z minimalną zaliczką (8:7). Potem udało im się minimalnie powiększyć przewagę po ataku Marko Ivovicia (11:9). Następnie jednak w wyniku dobrej postawy Thibaulta Rossarda w polu serwisowym to gospodarze wyszli na prowadzenie (12:11) i trener Nikola Grbić postanowił wziąć czas. Po nim gra znowu była wyrównana do przerwy technicznej (16:15). Wtedy Francuzi przeszli do ofensywy osiągając prowadzenie (18:15). Pomimo kolejnego time-outu Serbów, nie byli oni wstanie sprostać gospodarzom (17:23). Seta skutecznym zbiciem zakończył Stephane Boyer (25:19).

 

Drugiego seta otworzył Marko Podraščanin atakiem ze środka (0:1). Z początku gra znowu była wyrównana(3:3), ale to znów Francuzi schodzili na przerwę techniczną z prowadzeniem po ataku Thibaulta Rossarda (8:6). Stan gry wyrównał się po ataku Earvina Ngapetha w aut (10:10). Po wyrównanym fragmencie gry Nicholas Le Goff wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie (16:14). Potem oglądaliśmy lustrzane odbicie pierwszego seta. Thibault Rossard serwując dwa asy wyprowadził Francję na bezpieczne prowadzenie (19:15). Całego seta i marzenia Serbów o półfinale zakończył zaś Earvin Ngapeth, również popisując się asem.

 

Na trzeciego seta trener Serbów posłał już rezerwowy skład. Partię atakiem rozpoczął Earvin Ngapeth(1:0), ale po bloku na Stephanie Boyer było 3:4. Kolejny raz jednak to Francuzi prowadzili przy pierwszej przerwie (8:7). Pomimo walki rezerwowych Serbii nie byli oni w stanie zatrzymać francuskiej maszyny, która powiększała swoją przewagę (14:10, 16:11). Pod koniec meczu Francuzi zaczęli się bawić grą a cały mecz zakończył autowy serwis Ivana Kosticia (25:17)

 

 

Francuzi spotkają się w półfinale z ekipą USA i zagrają o awans do wielkiego finału.

 

Francja – Serbia 3:0 (25:19, 25:18, 25:17)

 

 

Składy zespołów:

 

Francja: Benjamin Toniutti, Earvin Ngapeth, Kevin Le Roux, Stephen Boyer, Nicolas Le Goff, Thibault Rossard, Jenia Grebennikov (libero) oraz Antoine Brizard, Julien Lyneel

 

Serbia: Uroš Kovačević, Marko Ivović, Nikola Jovović, Aleksandar Atanasijević, Marko Podraščanin, Srećko Lisinac, Nikola Rosić (libero) oraz Petar Krsmanović, Milan Katić, Neven Majstorović (libero), Aleksandar Okolić, Ivan Kostić, Drazen Luburić, Nikola Mijailović

 

 

Autor: Mikołaj Mamroł

Źródło: Informacja własna