Renan Dal Zotto wybrał czternastoosobowy skład na Final Six

W dniach 4-8 lipca we francuskim Lille odbędzie się turniej finałowy Siatkarskiej Ligi Narodów. W Final Six zagra między innymi reprezentacja Brazylii, która w fazie interkontynentalnej zajęła piąte miejsce. Szkoleniowiec Canarinhos podał nazwiska zawodników, którzy powalczą o medale na tej prestiżowej imprezie. 

 

Reprezentacja Brazylii w fazie interkontynentalnej Siatkarskiej Ligi Narodów mocno falowała. Podopieczni trenera Renana Dal Zotto bardzo dobre mecze przeplatali z tymi słabszymi, jak chociażby przegrana z Kanadyjczykami 0:3. Podczas tego etapu rozgrywek Brazylijczycy wygrali dziesięć z piętnastu spotkań w tym aż sześć bez straty seta. Canarinhos zdobyli trzydzieści punktów i zajęli piąte miejsce na zakończenie tej fazy.

 

Turniej finałowy Siatkarskiej Ligi Narodów odbędzie się w dniach 4-8 lipca we francuskim Lille. Brazylijczycy zagrają w grupie A, gdzie ich rywalami będą gospodarze oraz Serbowie. W pierwszym dniu Final Six brazylijscy zawodnicy zmierzą się z Francuzami, a dzień później zagrają z podopiecznymi trenera Nikoli Grbicia.

 

Selekcjoner ekipy Canarinhos ostateczną decyzję podjął po piątkowym treningu. W sobotę czternastu wybrańców udało się w podróż do Francji. „Jestem bardzo szczęśliwy, że znów znalazłem się w kadrze i mogę pomóc naszej drużynie w tym ważnym momencie, którym jest turniej finałowy. Czuję się bardzo dobrze. Chcę grać, a przede wszystkim czuć zaszczyt noszenia koszulki reprezentacji Brazylii. Jak zwykle postaram się zagrać najlepiej jak potrafię” – powiedział Mauricio Souza. Środkowy, który podczas turnieju w Warnie doznał kontuzji mięśni brzucha, wrócił do kadry Canarinhos.

 

 

Skład reprezentacji Brazylii na turniej Final Six Ligi Narodów:

 

Rozgrywający: Bruno Rezende, William Arjona

 

Atakujący: Evandro Guerra, Wallace De Souza

 

Przyjmujący: Mauricio Borges, Lucas Loh, Douglas Souza, Victor Cardoso

 

Środkowi: Lucas Saatkamp, Mauricio Souza, Eder Carbonera, Isac Santos

 

Libero: Murilo Endres, Thales Hoss

 

 

 

Źródło: cbv.com.br/polsatsport.pl/opracowanie własne