Radostin Stoychev dyrektorem sportowym Stoczni Szczecin

Radostin Stoychev został nowym dyrektorem sportowym Stoczni Szczecin, która przechodzi zmiany organizacyjne, by jak najlepiej zaprezentować się podczas nadchodzącego sezonu ligowego. Bułgar będzie odpowiedzialny przede wszystkim za długoletni projekt budowy nowego i mocnego klubu, bazującego na solidnych i sprawdzonych strukturach.

 

Radostin Stoychev najpierw przez długie lata z sukcesami występował na boisku, gdzie zdobywał między innymi medale mistrzostw Bułgarii, Austrii i Francji, a później poświęcił się w całości karierze trenerskiej i wypracował renomę jednego z najwybitniejszych fachowców w tej dyscyplinie. Przez lata prowadził czołowe kluby najmocniejszych lig świata (między innymi Dinamo Moskwa, Itas Diatec Trentino oraz Halkbank Ankara) i seryjnie triumfował w rozgrywkach krajowych oraz europejskich. Na liście największych sukcesów trenerskich Radostina Stoycheva wymienić należy przede wszystkim trzy zwycięstwa w Lidze Mistrzów, cztery triumfy w Klubowych Mistrzostwach Świata, mistrzostwo Rosji, cztery mistrzostwa Włoch i trzy puchary tego kraju. W latach 2010-2012 Radostin Stoychev pełnił także funkcję selekcjonera reprezentacji Bułgarii. W ostatnim sezonie prowadził włoski zespół Azimut Modena.

 

W stolicy Pomorza Zachodniego Bułgar ma wspomóc klub przede wszystkim swoją wiedzą i doświadczeniem. To właśnie on będzie w dużej mierze odpowiedzialny za projekt zbudowania wielkiej siatkówki w Szczecinie. „W tym przypadku nazwisko i osiągnięcia, których dokonał mówią w zasadzie same za siebie. Chcemy uczyć się od najlepszych, a skoro mamy takie założenie, to „Rado” jest idealną osobą, aby nam w tym pomóc. Mamy zamiar zbudować klub o mocnych podstawach, który będzie funkcjonował w ten sposób przez lata i właśnie za to odpowiedzialny jest Stoychev. Wspólnie z Mieszkiem Gogolem przebudowują obecnie pierwszą drużynę i to on wspiera nas w stworzeniu zdrowych struktur klubu. Naszym celem dalekosiężnym jest dotarcie ze szczecińską siatkówką do takich miejsc, w jakich on już regularnie bywał w przeszłości” – mówi Jakub Markiewicz, prezes KPS Stocznia Szczecin.

 

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne