MKS Będzin skompletował atakujących. Faryna zostaje

W kolejnym sezonie PlusLigi w barwach MKS-u Będzin nadal będziemy oglądali Rafała Farynę, który zdecydował się zostać w drużynie na kolejne rozgrywki ligowe. Wcześniej włodarze klubu zakontraktowali reprezentanta Australii, Lincolna Williams, co oznacza, że pozycja atakującego w zespole została obsadzona. 

 

Atak skompletowany

 

W minionych rozgrywkach ligowych Rafał Faryna nie miał zbyt wielu okazji do pokazania swoich umiejętności, w będzińskim zespole pełnił bowiem role zmiennika Rafaela Araujo. W sezonie 2017/2018 Faryna wystąpił w dwudziestu trzech meczach ligowych, pojawiając się na boisku jako zmiennik. W spotkaniach tych zdobył pięćdziesiąt osiem punktów z czego czterdzieści dziewięć atakiem, pięć zagrywką oraz cztery blokiem. „W poprzednim sezonie tak naprawdę zapoznawałem się z realiami PlusLigi, jej poziomem i drużynami, w niej grającymi. W kolejnych rozgrywkach chciałbym wykorzystać to, czego już się nauczyłem i jak najczęściej pojawiać się na boisku” – przekazał atakujący, który liczy, że w kolejnych rozgrywkach ligowych będzie miał więcej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności.

 

Rafał Faryna to wychowanek Czarnych Radom, reprezentujący w przeszłości również kluby z Wyszkowa, Ostrołęki i Hajnówki. Skrzydłowy MKS-u we wrześniu skończy 24 lata. Mierzy 200 cm wzrostu.

 

 

Coraz mniej niewiadomych

 

MKS Będzin jest już na finiszu kompletowania składu na kolejne rozgrywki ligowe. Po sezonie 2017/2018 z zespołem pożegnało się pięciu zawodników: Rafael Araujo, Marcin Waliński, Zlatan Yordanov, Jonah Seif oraz Jan Klobučar. W ich miejsce do tej pory zakontraktowano nowych siatkarzy, którzy w kolejnych rozgrywkach ligowych mają stanowić o sile drużyny. Do będzińskiej ekipy dołączyli: Adrian Buchowski, Jake Langlois, Jan Fornal, Tomasz Kowalski oraz Lincol Alexander Williams. Ponadto w zespole na kolejny sezon zostają: Michał Potera, Artur Ratajczak, Łukasz Kozub, Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski, Szymon Gregorowicz, Jakub Peszko oraz Rafał Faryna.

 

 

 

Źródło: http://www.mksbedzin.pl