MKS Będzin zakontraktował nowego atakującego

Lincoln Alexander Williams zajmie miejsce Rafaela Araujo na pozycji atakującego w zespole z Będzina. MKS Będzin będzie już piątym europejskim klubem w karierze 25-letniego reprezentanta Australii, który ostatni sezon spędził w niemieckim zespole United Volleys Rhein-Main, z którym w minionych rozgrywkach wywalczył brązowy medal.

 

Piąta liga do kolekcji

 

Lincoln Alexander Williams pierwsze dwa lata swojej profesjonalnej kariery (2010-2012) spędził w Australii, gdzie występował dla Australian Institute of Sport, z którym w 2012 roku wywalczył mistrzostwo kraju. Po tym czasie atakujący zdecydował się na kolejny krok i przeniósł się do Europy, gdzie rozgrywki 2012/2013 spędził w Szwecji, broniąc barw Linkoping VC, z którym zdobył Puchar Szwecji i brązowy medal mistrzostw kraju. Na sezon 2013/2014 Australijczyk przeniósł się do Włoch, dołączając do Volley Corigliano. Najwięcej, bo aż trzy lata Lincoln Alexander Williams spędził w Estonii, gdzie grał w barwach Selver Tallinn, gdzie w 2015 roku wywalczył wicemistrzostwo kraju, a następnie dwa mistrzostwa. Ostatni rok australijski atakujący występował w Niemczech, grając dla United Volleys Rhein-Main, z którym wywalczył brąz Bundesligi. Teraz siatkarz zdecydował się na kolejną zmianę ligi i od następnych rozgrywek będzie grał dla plusligowego MKS-u Będzin. L.A. Williams będzie trzecim Australijczykiem, po Harrisonie Peacocku i Nathanie Robertsie, reprezentującym ekipę z Będzina. „Rozmawiałem z nimi i o PlusLidze, i o Waszym klubie. Obaj utwierdzili mnie w przekonaniu, że to dobry wybór, dobry kierunek, choć nie ukrywam, że gra w Polsce już od dawna była moim marzeniem” – powiedział L.A. Williams.

 

 

Za rozegranie w MKS-ie Będzin odpowiadać będą wracający do klubu Tomasz Kowalski i Łukasz Kozub, który zdecydował się przedłużyć kontrakt, podobnie jak trzej środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik i Mateusz Kowalski. Będziński klub ma już zakontraktowanych trzech przyjmujących, który zdecydowali się na przyjście do Będzina: Adrian Buchowski, Jake Langlois, Jan Fornal i Jakub Peszko. Na pozostanie w MKS-ie Będzin zdecydowali się również dwaj libero: Michał Potera i Szymon Gregorowicz.

 

 

Źródło: mksbedzin.pl/opracowanie własne