Łukasz Żygadło wraca do PlusLigi i zagra w Stoczni Szczecin

Łukasz Żygadło po dziesięciu latach gry w ligach zagranicznych postanowił wrócić do PlusLigi i związał się kontraktem ze Stocznią Szczecin. Doświadczony rozgrywający jest trzecim zawodnikiem, który dołącza do szczecińskiego klubu i duet będzie tworzył z Lukášem Ticháčkiem. Powrót Żygadło do Polski jest traktowany jako duże wzmocnienie szczecinian.

 

Łukasz Żygadło ostatnie dziesięć lat spędził poza granicami Polski, gdzie występował w lidze włoskiej, rosyjskiej, a ostatnio irańskiej. Rozgrywający przez lata gry na międzynarodowych parkietach zdobył medale mistrzostw Polski, Grecji, Włoch, Turcji oraz Iranu. Do tego dochodzą tez krajowe puchary oraz niesamowite wyniki w rozgrywkach międzynarodowych. Wspomnieć warto chociażby trzy kolejne zwycięstwa w Lidze Mistrzów i Klubowych Mistrzostwach Świata. „Polskie kluby przez wiele lat próbowały namówić Łukasza do powrotu i gry w PlusLidze, ale w ostatnich latach nic z tych starań nie wychodziło. Tym bardziej możemy cieszyć się z tego, że to właśnie nam udało się przekonać go do takiego ruchu” – mówi Michał Gogol, trener Stoczni Szczecin i dodaje: „Liga w nadchodzącym sezonie zapowiada się bardzo ciekawie, ale też i wymagającą, więc Łukasz będzie musiał potwierdzić swoją wartość na boisku. Z pewnością ma coś do udowodnienia w naszej lidze i wierzymy, że Szczecin jest miejscem, w którym to mu się powiedzie. Jestem przekonany, że wniesie w nasze szeregi dużo spokoju, wiedzy oraz doświadczenia i z pewnością jest to rozgrywający, z którym można grać o wysokie cele”.

 

 

Będzie potęga?

 

W zespole ze Szczecina, który przechodzi zmiany organizacyjne, w nadchodzących rozgrywkach będzie występował silny skład. Dzisiaj do Stoczni Szczecin dołączył doświadczony rozgrywający, Łukasz Żygadło, a wcześniej kontrakt z klubem podpisał Lukáš Ticháček. Nowym zawodnikiem szczecińskiego zespołu jest również reprezentant Polski, Bartosz Kurek, który również wraca do kraju po sezonie w Turcji. Na pozostanie w Stoczni Szczecin zdecydowali się Marcin Wika i Adrian Mihułka, nową umowę z drużyną podpisał również trener Michał Gogol.

 

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne