Z mistrza Niemiec do Grecji. Okolić w PAOK Thessaloniki

Serbski środkowy Aleksandar Okolić ostatnie dwa lata spędził w lidze niemieckiej, gdzie prosto z Serbii przeniósł się do Berlin Recycling Volleys. Siatkarz wywalczył z zespołem dwa mistrzostwa Niemiec, a teraz zdecydował się na zmianę klubu i dołączył do greckiego PAOKU Thessaloniki.

 

Czas na Grecję

 

Aleksandar Okolić większość swojej dotychczasowej kariery spędził w lidze serbskiej, gdzie przez osiem lat występował dla OK Crveny Zvezdy Belgrad. Środkowy ma na swoim koncie wiele medali tamtejszych rozgrywek, w tym pięć Pucharów Serbii zdobytych w latach 2009, 2011, 2013, 2014. Aleksandar Okolić wywalczył również cztery mistrzostwa kraju (2012, 2013, 2014, 2015), wicemistrzostwo z 2010 i dwa brązowe medale z 2009 i 2011 roku. Na koncie środkowego są również cztery Superpuchary Serbii w latach 2011, 2012, 2013 i 2014. Po zakończeniu rozgrywek 2015/2016 Aleksandar Okolić zdecydował się na duży krok w swojej karierze i postanowił opuścić ojczyznę, by spróbować swoich sił w innej lidze. Wybór środkowego padł na niemiecką Bundesligę, gdzie dołączył do Berlin Recycling Volleys. Aleksandar Okolić dobrze wpisał się w zespół, gdzie wywalczył miejsce w podstawowym składzie i brylował w niemal każdym meczu. Serb spędził w Niemczech dwa sezony, obydwa zakończone mistrzostwem kraju. Teraz siatkarz postanowił przenieść się do Grecji, gdzie podpisał kontrakt z PAOK Thessaloniki.

 

 

Silny skład

 

Aleksandar Atanasijević nie jest jedynym nowym zawodnikiem, który w następnym sezonie będzie występował w PAOK Thessaloniki. Do klubu przenoszą się Tasos Gatsis i Kostas Kapetanidis, a na przedłużenie kontraktów zdecydowali się Thanos Terzis, Yiannis Takouridis i Dimitris Konstantinidis. Nowym zawodnikiem zespołu został również znany głownie z włoskiej Serie A Mitar Djurić, który ostatnio grał w klubie z Verony. Do drużyny dołączył także rumuński środkowy Sergiu Stancu.

 

 

 

Źródło: paokvolley.gr/opracowanie własne