Vital Heynen podał skład Polaków na Final Six w Lille

Reprezentacja Polski awans do turnieju finałowego Ligi Narodów wywalczyła dopiero w ostatnim meczu fazy interkontynentalnej. Trener Vital Heynen niedługo po powrocie do Polski podał skład biało-czerwonych na Final Six rozgrywane we francuskim Lille. Wśród powołanych nie ma Michała Kubiaka i Piotra Nowakowskiego.

 

Reprezentacja Polski podczas całej fazy interkontynentalnej prezentowała zmienny poziom, co było spowodowane między innymi rotacjami w składzie. Trener Vital Heynen nie wahał się zmieniać zawodników i korzystać z całej kadry, szukając najmocniejszego ustawienia i sprawdzając kolejnych graczy. Biało-czerwoni podczas pierwszego etapu rozgrywek wygrali dziesięć spotkań, z czego aż pięć na swoim terytorium, podczas turniejów w Katowicach, Krakowie i Łodzi. Najsłabszy w wykonaniu Polaków był turniej w Chicago, gdzie podopieczni trenera Vitala Heynena nie zdołali wygrać ani jednego seta. Awans do Final Six nie był pewny aż do ostatniego spotkania, gdzie Polacy potrzebowali zwycięstwa w minimum dwóch partiach, ostatecznie wejście do turnieju finałowego przypieczętowali wygraną nad Australijczykami.

 

Tuż po powrocie do kraju trener Vital Heynen odkrył karty i podał nazwiska zawodników, którzy będą walczyć o strefę medalową Ligi Narodów. W składzie nie znalazł się między innymi Michał Kubiak, który już po zakończeniu rywalizacji w Polsce zapowiedział, że z powodów zdrowotnych nie weźmie udziału w kolejnej części rozgrywek. Do Francji nie jedzie również środkowy Piotr Nowakowski, który również nie występował podczas ostatnich turniejów fazy interkontynentalnej.

 

Na początek rywalizacji w Lille reprezentacja Polski zmierzy się z Rosjanami, a następnie czeka ich starcie ze Stanami Zjednoczonymi.

 

 

Skład reprezentacji Polski na Final Six:

 

Atakujący: Damian Schulz, Maciej Muzaj, Bartosz Kurek

 

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

 

Środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański

 

Przyjmujący: Artur Szalpuk, Bartosz Kwolek, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, Mateusz Mika

 

Libero: Paweł Zatorski, Michał Żurek

 

 

 

Źródło: informacja własna