Jakub Ziobrowski dołączył do lubinian

Jakub Ziobrowski od następnego sezonu nadal będzie występował w PlusLidze, dołączył bowiem do Cuprum Lubin, gdzie będzie tworzył duet z Adrianem Patuchą. Były zawodnik Cerradu Czarnych Radom związał się z lubinianami rocznym kontraktem obowiązującym w rozgrywkach 2018/2019. Do zamknięcia składu drużynie z Lubina brakuje więc tylko jednego zawodnika. 

 

Nadal w PlusLidze

 

Jakub Ziobrowski do tej pory występował w AKS-ie Resovii Rzeszów, skąd przeniósł się do SMS-u PZPS-u Spała, gdzie szkolił swoje umiejętności techniczne. Następnie atakujący w 2016 roku dołączył do Cerradu Czarnych Radom, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki w PlusLidze. Jakub Ziobrowski w ostatnich rozgrywkach ligowych zmagał się z problemami zdrowotnymi, lecz zdołał wystąpić w 66 setach, podczas których zdobył dla zespołu 191 punktów. W nadchodzącym sezonie w Cerradzie Czarnych Radom nadal będzie występował Michał Filip, tworzący duet z Maxim Zhigalov, w związku z czym Jakub Ziobrowski zmienia barwy klubowe. Atakujący postanowił pozostać w PlusLidze, gdzie podpisał roczny kontrakt z Cuprum Lubin.

 

 

Coraz bliżej skompletowania składu

 

Cuprum Lubin przed rozgrywkami 2018/2019 przechodzi rewolucję kadrową i do rywalizacji przystąpi w odmienionym składzie. Do zespołu dołączyli nowi środkowi: Damian Boruch, Mariusz Marcyniak, a ostatnio Bartłomiej Zawalski, umowę z klubem przedłużył za to Przemysław Smoliński. Na powrót do Lubina zdecydował się Igor Grobelny, który o miejsce w wyjściowym składzie rywalizował będzie z Jakubem Wachnikiem i Filipem Biegunem. Na pozycji libero Cuprum Lubin będzie mogło liczyć na Bartosza Makosia, który ma nadal ważny kontrakt, oraz Jędrzeja Gruszczyńskiego, przenoszącego się z ONICO Warszawa. W zespole pozostał również rozgrywający Maciej Gorzkiewicz, a nowym zawodnikiem na tej pozycji został Kert Toobal. Za atak odpowiadać będą doświadczony Adrian Patucha i Jakub Ziobrowski. W lubińskim klubie brakuje więc tylko jednego przyjmującego i zespół będzie skompletowany.

 

Źródło: ks.cuprum.pl/opracowanie własne