Vital Heynen podał wstępny skład na turniej w Australii

Po nieudanym turnieju w Chicago trener Vital Heynen dokonuje kolejnych zmian w składzie reprezentacji Polski. Ostatni weekend zmagań w fazie interkontynentalnej spędzą w Australii, gdzie w Melbourne zmierzą się z gospodarzami, Argentyńczykami i Brazylijczykami. Szkoleniowiec może dokonać w zmian w przypadku kontuzji któregoś z zawodników.

 

Reprezentacja Polski turniej w Chicago zakończyła z trzema przegranymi na koncie, dodatkowo biało-czerwoni nie zdołali wygrać w Stanach Zjednoczonych ani jednego seta. Podopieczni trenera Vitala Heynena mieli duże problemy w większości elementów, nie byli również w stanie utrzymać prowadzenia w końcówkach. Nieudane występy podczas ostatniego weekendu spowodowały, że biało-czerwoni spadli w tabeli na piąte miejsce i mają tyle samo wygranych co Serbowie i tylko o jedną więcej niż Włosi. Awans do Final Six Ligi Narodów nadal nie jest więc pewny, w związku z tym reprezentanci Polski nie mogą sobie pozwolić na kolejne porażki, które oddalą ich od wyjazdu do Lille.

 

Trener Vital Heynen zdecydował, że na kolejny weekend rywalizacji, tym razem w Australii, zabierze tylko jednego libero, w miejsce Michała Żurka i Kacpra Piechockiego w składzie znalazł się Paweł Zatorski. Zmiana nastąpiła również na pozycji atakującego, gdzie w miejsce Damiana Schulza został powołany Łukasz Kaczmarek. Do Melbourne nie poleciał również Fabian Drzyzga, którego zastąpił Marcin Janusz. Przyjęcie wzmocni za to Aleksander Śliwka, gdyż trener Vital Heynen postanowił zabrać pięciu przyjmujących.

 

Reprezentację Polski podczas ostatniego weekendu zmagań czeka trudne zadanie, gdyż jej rywalami będą groźni Australijczycy, którzy podczas tegorocznej edycji Ligi Narodów pokonali już kilka silnych zespołów, Brazylijczycy, którzy nadal nie są pewni udziału w Final Six oraz Argentyńczycy, z meczu na mecz grający coraz lepiej.

 

 

Skład reprezentacji Polski na turniej w Australii:

 

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Maciej Muzaj, Bartosz Kurek

Środkowi: Bartłomiej Lemański, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski

Przyjmujący: Aleksander Śliwka, Bartosz Kwolek, Bartosz Bednorz, Mateusz Mika, Artur Szalpuk

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz

Libero: Paweł Zatorski

 

 

 

Źródło: pzps.pl