Beniaminek rośnie w siłę. Gladyr nowym graczem Emma Villas Siena

Beniaminek włoskiej Serie A, Emma Villas Siena stara się zbudować silny skład na nadchodzące rozgrywki, by włączyć się do rywalizacji o medale mistrzostw kraju. Do zespołu dołączył właśnie znany z występów w PlusLidze środkowy bloku Jurij Gladyr, nie jest to jednak jedyny znany zawodnik, który zasili szeregi klubu. 

 

Czas na Włochy

 

Jurij Gladyr większość swojej kariery zawodniczej spędził grając w polskich klubach. W sezonie 2008/2009 środkowy grał dla AZS-u Politechniki Warszawskiej, skąd przeniósł się do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, gdzie występował w latach 2009-2016. Z kędzierzynianami zawodnik wywalczył srebro Pucharu CEV, zdobył dwa Puchary Polski, mistrzostwo, dwa wicemistrzostwa i brązowy medal mistrzostw kraju. W rozgrywkach 2016/2017 Jurij Gladyr bronił barw PGE Skry Bełchatów, zdobywając z nią wicemistrzostwo Polski. W sezonie 2017/2018 doświadczony środkowy zdecydował się na podjęcie nowego wyzwania i wybrał ofertę z ligi tureckiej, dołączając do Fenerbahce Stambuł, z którym zdobył Superpuchar Turcji. Po roku spędzonym w Turcji Jurij Gladyr postanowił przenieść się do Włoch, gdzie dołączy do beniaminka Serie A, Emma Villas Siena.

 

 

Silna ekipa 

 

W Emma Villas Siena budowany jest silny zespół, który zamierza walczyć o wysokie cele. Oprócz Jurija Gladyra do drużyny dołączył również Japończyk Yuki Ishikawa, który stanowi o sile swojej reprezentacji i uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych atakujących. W zespole beniaminka występował będzie także Gabriele Maurotti, który uważa, że w Sienie budowane jest bardzo silna drużyna, mająca możliwość gry o najwyższe cele i nie miał wątpliwości przed przyjęciem oferty. W Emma Villas Sienie występował będzie również kapitan reprezentacji Iranu, Saeid Marouf, dla którego będzie to pierwszy występ w lidze włoskiej. Do Włoch wraca za to  Fernando Hernandez Ramos, który również będzie grał dla beniaminka Serie A, a w zespole pozostaje między innymi Michele Fedrizzi.

 

 

 

Źródło: emmavillasvolley.com/opracowanie własne