Konrad Formela zagra w lidze włoskiej

Konrad Formela po sezonie spędzonym w lidze szwajcarskiej, zakończonym wywalczeniem wicemistrzostwa kraju, postanowił przenieść się do Włoch. Polski przyjmujący będzie występował w Serie A2, gdzie dołączy do Tuscania Volley. „Włoska szkoła siatkówki jest najlepsza” – nie kryje swojego zadowolenia Konrad Formela.

 

Ciągły rozwój 

 

Konrad Formela w pierwszych czterech latach kariery (2010-2014) występował w Młodej Lidze Jastrzębskiego Węgla, a następne dwa sezony miał okazję być częścią plusligowej drużyny. W sezonie 2016/2017 siatkarz szukając okazji do częstszych występów na boisku postanowił dołączyć do Effectora Kielce. Przyjmujący podczas pobytu w Kielcach pojawił się na boisku w 54 setach, w czasie których dołożył do dorobku zespołu 104 punkty. W rozgrywkach 2017/2018 Konrad Formela postanowił zmienić otoczenie i wyjechać z Polski, a jego wybór padł na ligę szwajcarską. Przyjmujący dołączył do Biogas Volley Näfels, z którym wywalczył wicemistrzostwo kraju i nabrał doświadczenia. Od sezonu 2018/2019 siatkarz będzie jednak grał we Włoszech, gdzie jego wybór padł na Serie A2 i zespół Tuscania Volley.  „Włoska szkoła siatkówki jest najlepsza, miałem możliwość współpracy z Roberto Piazzą czy Lorenzo Bernardim, jestem nadal młody i nadal muszę się wiele nauczyć. Szukałem klubu, który da mi możliwość gry i stania się lepszym zawodnikiem” – komentuje swój transfer Konrad Formela. Siatkarz dodaje również, że wiele słyszał o swoim nowym pracodawcy od Bartłomieja Lipińskiego, który miał okazję grać we Włoszech. „To całkowicie profesjonalny klub i mierzy w najwyższe cele. Kocham grać pod presją i chcę osiągnąć coś wspaniałego w nadchodzącym sezonie” – dodaje Formela.

 

 

Siatkarz przez ostatni sezon grał w klubie z małego miasta, w nadchodzących rozgrywkach będzie podobnie, lecz dla Formeli nie stanowi to problemu, ponieważ odpowiadają mu takie okoliczności. „Wiem, że nie będę miał zbyt wiele wolnego czasu, ale za każdym razem chciałbym być blisko natury, co pozwala mi odzyskać siłę i koncentrację” – mówi polski przyjmujący. Dla siatkarza ważni są również kibice, stanowiący duże wsparcie dla zespołu, a fani Tuscania Volley mocno kibicują swojej drużynie. „Będę starał się robić wszystko, co możliwe, żeby dać im okazję do radości i świętowania” – zakończył Konrad Formela.

 

 

 

Źródło: tuscaniavolley.it/opracowanie własne