Jakub Wachnik zamienił Kielce na Lubin

Włodarze Cuprum Lubin poinformowali o pozyskaniu nowego gracza. W przyszłym sezonie do drużyny z Lubina dołączy Jakub Wachnik. Siatkarz poprzednie dwa sezony spędził w szeregach drużyny Dafi Społem Kielce, która spadła z rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy. Umowa z przyjmującym została podpisana na rok.

 

Dobra postawa jednostek nie wystarczyła

 

Jakub Wachnik minionego sezonu pod względem zespołowym nie może zaliczyć do udanego, mimo swojej dobrej postawy. Wspólnie z drużyną Dafi Społem Kielce nie zdołał obronić się przed spadkiem z PlusLigi. Po pasmie porażek kielczanie zajęli ostatnie, szesnaste miejsce w tabeli, w związku z czym w kolejnym sezonie nie zobaczymy ich w najwyższej klasie rozgrywek w Polsce. Już na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej wiadomo było, że drużyna z Kielc zakończy swoją przygodę z PlusLigą i nie ma najmniejszych szans, aby cokolwiek się zmieniło. W związku z tym Jakub Wachnik przed ostatnim meczem, w porozumieniu z władzami klubu, zdecydował się podjąć inne wyzwanie. Dzięki swojej dobrej postawie w meczach PlusLigi otrzymał ofertę z ligi libańskiej, o czym pisaliśmy TUTAJ, aby wziąć udział w finałach tamtejszych rozgrywek i postanowił z niej skorzystać. Przyjmujący zasilił szeregi drużyny Zahra Al Mina, jednak nie zdołał wywalczyć z nią mistrzostwa Libanu.

 

 

Z Kielc do Lubina

 

Przyjmujący po dwóch latach w Kielcach zdecydował się na zakończenie współpracy z kielecką drużyną i od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy klubu z Lubina, z którym związał się rocznym kontraktem. Wcześniej 25-letni przyjmujący przez rok występował w lidze belgijskiej, w drużynie Volley Precura Antwerpia (sezon 2015/2016). Najwięcej czasu spędził zaś w ekipie Cerradu Czarnych Radom, w które zresztą swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał (lata 2010-2015). Czas więc na kolejne wyzwania. Przypomnijmy, że drużyna Cuprum Lubin miniony sezon zakończyła na siódmym miejscu, zatem w kolejnych rozgrywkach ligowych lubinianie z pewnością będą chcieli poprawić wyniki i razem z innymi drużynami walczyć o najwyższe cele.

 

 

 

Źródło: ks.cuprum.pl/informacja własna