Mateusz Sacharewicz na dwa lata w Kędzierzynie-Koźlu

Kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się na podpisanie kontraktu z ekipą wicemistrzów Polski jest, były środkowy Łuczniczki Bydgoszcz, Mateusz Sacharewicz. „Wierzę, że wspólnie będziemy walczyć o najwyższe cele i już nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu” – powiedział Mateusz Sacharewicz.

 

Ambitny cel

 

Mateusz Sacharewicz pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w MUKS-ie Białystok, a później w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Po zakończeniu przygody w Spale Mateusz Sacharewicz w 2008 przeniósł się do Pronaru Parkiet Hajnówka, z którym awansował do I Ligi. Od 2010 siatkarz przez kolejne dwa sezony występował w Pekpolu Ostrołęka. Dobra dyspozycja siatkarza skutkowała przejściem do ówczesnego pierwszoligowego MKS-u Będzin. Po zakończonych rozgrywkach w 2013 Mateusz Sacharewicz został dostrzeżony przez włodarzy plusligowego klubu z Warszawy. W barwach stołecznego zespołu siatkarz wystąpił w czterdziestu jeden meczach i zdobył dla drużyny ponad dwieście pięćdziesiąt „oczek”. W sezonie 2015/2016 środkowy bronił barw BBTS-u Bielska-Białej, gdzie był jednym z podstawowych zawodników. Po rocznej grze w bielskim zespole, w 2016 Mateusz Sacharewicz zdecydował się przenieść do Łuczniczki Bydgoszcz. W barwach bydgoskiego zespołu siatkarz wystąpił w pięćdziesięciu trzech meczach, stanowiąc o sile swojego zespołu. Po zakończeniu sezonu 2017/2018, gdzie zespół z Bydgoszczy wywalczył utrzymanie w siatkarskiej ekstraklasie, środkowy przeniósł się do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Kontrakt Mateusza Sacharewicza będzie obowiązywał przez dwa sezony. „Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie będę reprezentował barwy tak mocnego klubu jakim jest ZAKSA. To klub z wielkimi ambicjami, który w każdych rozgrywkach gra o zwycięstwo. Gdy dostałem propozycję nie potrzebowałem zbyt wiele czasu do zastanowienia. Miałem inne oferty, ale uznałem, że transfer do Kędzierzyna-Koźla będzie dla mnie najlepsza opcją” – powiedział po podpisaniu kontraktu Mateusz Sacharewicz.

 

 

Trzon utrzymany

 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po sezonie 2017/2018, w którym zajęła drugie miejsce, nie będzie miała wielu zmian kadrowych. Z zespołu odeszli Maurice Torres i Marco Falaschi, którzy zagrają we Włoszech, drużynę opuszczają również Rafał Buszek, Korneliusz Banach, Krzysztof Zapłacki i Aleksander Maziarz, a Krzysztof Rejno i Kamil Semeniuk zostali wypożyczeni. W miejsce portorykańskiego atakującego włodarze kędzierzyńskiego klubu zakontraktowali Łukasza Kaczmarka, który został powołany do reprezentacji Polski. Również na przyjęciu w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle będzie mógł zaprezentować się kadrowicz, Aleksander Śliwka. Wiadomo również, kto będzie pełnił rolę zmiennika Benjamina Toniuttiego, do zespołu dołączy bowiem Przemysław Stępień.

 

 

 

Źródło: zaksa.pl/ opracowanie własne