Jan Fornal przyjmującym MKS-u Będzin

Jan Fornal po czterech latach gry w I Lidze zdecydował się na podpisanie umowy z plusligowym klubem. Przyjmujący sezon 2018/2019 spędzi w MKS-ie Będzin. „Dostałem szansę sprawdzenia się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, więc nie mogłem z niej zrezygnować” – przyznał siatkarz.

 

Debiut w PlusLidze 

 

W ostatnich trzech latach Jan Fornal grał w AGH AZS Kraków, do którego trafił z Siedlec. Z klubem spod Wawelu był bliski wywalczenia brązowego medalu w poprzednich rozgrywkach, jednak krakowianie w finale pocieszenia ulegli w pięciu spotkaniach Krispolowi Września. „Sezon 2017/2018 oceniam jako bardzo, bardzo udany. Trener Andrzej Kubacki stworzył najlepszy zespół w dziejach AGH,  wraz z którym osiągnąłem historyczne,  4. miejsce w lidze. Uważam, że ten rok był dla mnie najowocniejszym, spośród wszystkich trzech spędzonych w Krakowie” ocenił Jan Fornal. Świetna postawa przyjmującego zaprocentowała jego transferem do Będzina. W nim utalentowany siatkarz rozpocznie swoją przygodę z PlusLigą. „Bardzo się cieszę, że po czterech latach spędzonych w I lidze będę mógł pokazać to, na co mnie stać na nowym poziomie. Nie ukrywam, że wiążę ogromne nadzieje z klubem z Będzina na osobisty rozwój i możliwość gry w PlusLidze” przyznał zawodnik. Janowi Fornalowi póki co na przyjęciu przyjdzie się mierzyć z Adrianem Buchowskim i Jackiem Langlois. 

 

Zmian nie brakuje 

 

W MKS-ie Będzin przed rozgrywkami 2018/2019 dochodzi do rewolucji kadrowej, z zespołem bowiem pożegnała się większość zawodników. Jak na razie na przedłużenie kontraktów zdecydowali się libero Michał Potera, środkowi Artur Ratajczak i Bartłomiej Grzechnik o czym pisaliśmy TUTAJ i rozgrywający Łukasz Kozub. Jak na razie włodarze klubu poinformowali jedynie o pozyskaniu trzech nowych przyjmujących, Adriana Buchowskiego, Jake Langloisa i Jana Fornala.

 

 

 

Źródło: mksbedzin.pl/opracowanie własne