Dan McDonnell zamienia Gdańsk na Francję

Amerykański środkowy, Dan McDonnell minione rozgrywki ligowe spędził w PlusLidze, gdzie reprezentował barwy Trefla Gdańsk. Siatkarz wywalczył z gdańskim klubem brązowy medal mistrzostw Polski oraz Puchar kraju, lecz nie zostanie nad polskim morzem na kolejny rok. Amerykanin postanowił przenieść się do Francji i dołączyć do Tourcoing Lille Métropole Volley-Ball. 

 

Ponownie we Francji

 

Dan McDonnell po ukończeniu uniwersytetu w Kalifornii rozpoczął profesjonalną karierę w Brazylii, gdzie dołączył do Funvic Taubate, reprezentując klub w latach 2012-2014. Z Ameryki Południowej amerykański środkowy zdecydował się na przenosiny do Europy. Wybór zawodnika padł na ligę francuską i rozgrywki 2014/2015 spędził w Tours VB. Podczas pobytu w tym klubie dorobek medalowy Dana McDonnella został powiększony o Superpuchar Francji, a następnie o Puchar i mistrzostwo kraju. Po zakończeniu sezonu Amerykanin postanowił zostać we Francji i dołączył do Chaumont VB 52, gdzie grał do 2017 roku. Z tą drużyną siatkarz wywalczył srebro Pucharu Challenge w 2017 roku oraz mistrzostwo Francji. W rozgrywkach 2017/2018 amerykański środowy postanowił spróbować swoich sił w kolejnej lidze, a jego wybór padł na Polskę, gdzie wybrał ofertę Trefla Gdańsk. Mimo problemów finansowych klubu, siatkarz zdecydował się zostać w klubie i pokazać, na co go stać. Podczas całych rozgrywek Dan McDonnell pojawił się na boisku w 71 setach, podczas których zdobył dla zespołu 152 punkty. Środkowy z gdańską drużyną wywalczył Puchar Polski oraz brązowy medal mistrzostw kraju. W nadchodzącym sezonie Amerykanina nie zobaczymy jednak w PlusLidze, zdecydował się on bowiem na powrót do Francji. Tym razem Dan McDonnell wybrał ofertę Tourcoing Lille Métropole Volley-Ball, tegorocznego zdobywcy Pucharu Francji.

 

Dobra postawa Dana McDonnella w rozgrywkach 2017/2018 została doceniona przez szkoleniowca reprezentacji Stanów Zjednoczonych, który zdecydował się powołać środkowego do kadry na Ligę Narodów. Do tej pory w tych rozgrywkach zawodnik zdobył pięć punktów dla swojej drużyny.

 

 

 

Źródło: informacja własna