Łukasz Wiese kolejnym nabytkiem ONICO Warszawa

Kolejnym nowym zawodnikiem, który w przyszłym sezonie będzie występował w ONICO Warszawa jest Łukasz Wiese. Zawodnik ten w minionych rozgrywkach grał w austriackim klubie, SK Posojilnicy Aich/Dob. Przyjmujący związał się ze stołecznym klubem jednorocznym kontraktem z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

 

Łukasz Wiese urodził się 24 marca 1993 roku. Profesjonalną przygodę z siatkówką rozpoczął w 2010 roku w rodzinnej Bydgoszczy, gdzie został zawodnikiem ówczesnej Delecty uczestniczącej w rozgrywkach Młodej Ligi. W latach 2012-2016 występował natomiast w plusligowej Łuczniczce Bydgoszcz. W sezonie 2016/2017 reprezentował Cerrad Czarnych Radom, a w minionych rozgrywkach ligowych był zawodnikiem austriackiej SK Posojilnicy Aich/Dob, z którą sięgnął po tytuł mistrza kraju oraz awansował do 1/8 Pucharu CEV. Po roku pobytu w zagranicznym zespole, Wiese zdecydował się na powrót do Polski i związał się kontraktem z ONICO Warszawa. „Bardzo cieszę się z powrotu do PlusLigi. Transfer do stołecznego klubu to dla mnie bardzo duży krok do przodu. W Warszawie czekają mnie duże wyzwania, a głównym celem będzie dobry wynik sportowy” – powiedział nowy nabytek stołecznej drużyny. Umowa przyjmującego z warszawskim klubem będzie obowiązywała przez najbliższy rok z opcją przedłużenia o kolejny.

 

 

Trwa budowa składu na kolejne rozgrywki

 

Tuż po zakończeniu sezonu z zespołem pożegnało się pięciu zawodników: Nikola Gjorgiev, Wojciech Włodarczyk, Jędrzej Gruszczyński, Jan Firlej oraz Sebastian Warda, a karierę siatkarską postanowił zakończył Guillaume Samica. Pierwszym nowym siatkarzem, który jeszcze w trakcie trwania sezonu związał się kontraktem ze stołecznym klubem był Mateusz Janikowski. Później ogłoszono, że do zespołu dołączy kanadyjski środkowy Graham Vigrass, o czym pisaliśmy TUTAJ. Na przenosiny do Warszawy zdecydowali się natomiast Rafael Araujo, który przez dwa poprzednie sezony występował w MKS-ie Będzin oraz Piotr Łukasik, który ostatni rok spędził w BBTS-ie Bielsko-Biała, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Warto również dodać, że jeszcze w trakcie trwania rozgrywek swoje umowy z klubem przedłużyli Bartosz Kwolek oraz Antoine Brizard.

 

 

 

Źródło: http://www.onicowarszawa.pl/informacja własna