Kolejni Polacy zagrają w Lindemans Aalst

W przyszłym sezonie w belgijskim zespole Lindemans Aalst zagra dwóch Polaków. Kontrakty z tym klubem podpisali bowiem Jan Firlej i Patryk Strzeżek. Dla rozgrywającego będzie to pierwsza przygoda z zagraniczną ligą, natomiast atakujący występował już w Belgii w latach 2012-2014, kiedy to był siatkarzem VBC Waremme.

 

Polska kolonia powiększa się

 

Na początku maja zespół Lindemans Aalst ogłosił, że kontrakt z klubem zdecydował się przedłużyć Adrian Staszewski, dla którego sezon 2018/2019 będzie czwartym w barwach wspomnianej wcześniej drużyny. Włodarze ogłosili wówczas również, że Janusz Górski ponownie zagra w Lindemans Aalst. Zawodnik ten występował w tej ekipie w sezonie 2014/2015.

 

Kolejnymi dwoma zawodnikami, którzy zdecydowali się podpisać kontrakt z tą drużyną są rozgrywający Jan Firlej oraz atakujący Patryk Strzeżek. Firlej ostatnie trzy sezony spędził w Warszawie, gdzie najpierw pełnił rolę zmiennika Pawła Zagumnego, a później Antoine Brizarda. Po zakończeniu minionych rozgrywek rozgrywający zdecydował się na zmianę barw klubowych, by móc spędzić więcej czasu na boisku. Z kolei Strzeżek w ostatnich latach grał w Jastrzębskim Węglu, z którym w sezonie 2016/2017 wywalczył brązowy medal PlusLigi. Dla atakującego nie będzie to pierwsza przygoda z ligą belgijską. Patryk Strzeżek w latach 2012-2014 grał bowiem w VBC Waremme. Jego rywalem o miejsce w podstawowym składzie będzie podstawowy atakujący reprezentacji Szwecji Fredric Gustavsson, który wcześniej występował w lidze fińskiej.

 

Warto zaznaczyć, że Lindemans Aalst to dwukrotny mistrz kraju i czterokrotny zdobywa pucharu Belgii. W sezonie 2017/2018 zespół ten wywalczył brązowy medal rozgrywek, a w drużynie występowało dwóch Polaków – wspomniany już Adrian Staszewski oraz Krzysztof Modzelewski, który w kolejnych rozgrywkach nie będzie już zawodnikiem Lindemans Aalst.

 

 

 

 

Źródło: lindemansaalst.be/opracowanie własne