Indykpol AZS Olsztyn skompletował skład na sezon 2018/2019

Trzema ostatnimi zawodnikami, którzy dołączyli do olsztyńskiej drużyny są Sebastian Warda, Jakub Urbanowicz oraz Mateusz Poręba. Z drużyną będzie również trenował młody przyjmujący – Dawid Sokołowski. Oznacza to, że Indykpol AZS Olsztyn, jako pierwszy plusligowy klub, skompletował skład na sezon 2018/2019.

 

Powrót do Olsztyna

 

Pochodzący z Olsztyna Sebastian Warda ostatnie rozgrywki ligowe spędził w ONICO Warszawa, lecz nie był to jedyny klub z jego karierze. Środkowy w sezonie 2008/2009 grał dla Jokera piła, a następnie przeniósł się do BBTS-u Bielsko-Biała, w którym grał dwa lata. Kolejnym przystankiem w karierze zawodnika była ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, w której spędził rok, by dołączyć do Effectora Kielce na rozgrywki 2012/2013. Najdłużej, bo trzy lata (2013-2016) Sebastian Warda bronił barw MKS-u Będzin, a następnie dołączył do zawiercian, skąd przeniósł się do ONICO Warszawa. Od nadchodzących rozgrywek środkowy przez rok będzie występował w Indykpolu AZS-ie Olsztyn. „Negocjacje nie trwały zbyt długo. Olsztyn to moje miasto rodzinne i zawsze miałem marzenie, aby zagrać w „swoim” klubie. Cieszę się, że kolejny rok spędzę właśnie w Indykpolu AZS. Widzę bardzo duże możliwości na rozwój przy Roberto Santillim. Miałem okazje z nim współpracować i wiem, że potrafi wyciągnąć z zawodników wszystko co najlepsze” – podsumował swój transfer Sebastian Warda.

 

Do Olsztyna wraca również Jakub Urbanowicz, który jest wychowankiem tamtejszego AZS-u. Siatkarz w 2010 roku reprezentował olsztyński klub w Młodej Lidze, a rok później zadebiutował wśród seniorów, w rozgrywkach PlusLigi. Do tej pory przyjmujący występował w Camperze Wyszków, Ślepsku Suwałki, Cerradzie Czarni Radom, a ostatni sezon spędził w KPS-ie Siedlce. Teraz Urbanowicz zdecydował się na powrót do Olsztyna i nadchodzące rozgrywki ligowe będzie bronił barw Indykpolu AZS-u Olsztyn. „O podpisaniu kontraktu z olsztyńskim klubem zadecydowała osoba trenera Roberto Santilliego. Jest on bardzo znany w świecie siatkarskim i uważany, za bardzo dobrego szkoleniowca. Uważam, że mogę się od niego wiele nauczyć. Kiedy zadzwonił do mnie Prezes Tomasz Jankowski z propozycją, długo się nad nią nie zastanawiałem. Dużo rozmawiałem z Prezesem i po rozmowach stwierdziłem, że przyjście do Indykpolu AZS Olsztyn będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem” – powiedział po podpisaniu kontraktu Jakub Urbanowicz.

 

 

Czas na seniorskie wyzwanie

 

Do składu Indykpolu AZS Olsztyn dołączy również Mateusz Poręba, wychowanek TS Sokół Tuchów, który potem przeniósł się do AKS-u Resovia Rzeszów, z którym m.in. w 2016 roku zdobył tytuł Mistrza Polski Kadetów, a w minionym sezonie wraz z kolegami stanął na najniższym stopniu podium podczas Mistrzostw Polski Juniorów. Mateusz Poręba na swoim koncie ma również tytuł Mistrza Europy Wschodniej EVVZA. Środkowy jest także jedną z czołowych postaci reprezentacji Polski do lat 20. Siatkarz obecnie przebywa w Spale, gdzie wraz z biało-czerwonymi przygotowują się do turnieju barażowego kwalifikacji Mistrzostw Europy U20. Poręba kolejne trzy lata będzie zawodnikiem Indykpolu AZS-u Olsztyn. „Negocjacje nie były zbyt długie. Po krótkich rozmowach z Prezesem i Trenerem byłem przekonany, że ta drużyna jest dla mnie. Dla młodego zawodnika ważne jest to, aby mógł zdobywać nowe doświadczenie. W Olsztynie będę miał szansę pokazania się. Cieszę się również z możliwości współpracy z Roberto Santilli, który jest doświadczonym trenerem i z pewnością pomoże mi w rozwoju moich umiejętności” – powiedział Mateusz Poręba.

 

 

Skład Indykpolu AZS Olsztyn na sezon 2018/2019:

Rozgrywający: Paweł Woicki, Radosław Gil

Przyjmujący: Robbert Andringa, Marcel Lux, Siergiej Kapelus, Jakub Urbanowicz, Dawid Sokołowski

Środkowi: Miłosz Zniszczoł, Paweł Pietraszko, Sebastian Warda, Mateusz Poręba

Atakujący: Jan Hadrava, Mateusz Kańczok

Libero: Michał Żurek, Jakub Zabłocki

 

 

 

Źródło: http://www.indykpolazs.pl/opracowanie własne