Wojciech Ferens obrał francuski kierunek

Wojciech Ferens jest kolejnym zawodnikiem, który po zakończeniu rozgrywek 2017/2018 zdecydował się na wyjazd z Polski. Przyjmujący po raz pierwszy wyjeżdżając z kraju, by grać w innej lidze postanowił spróbować swoich sił we Francji, gdzie dołączy do AS Cannes. Umowa będzie obowiązywała w sezonie 2018/2019.

 

Nowe wyzwanie

 

Wojciech Ferens do tej pory występował tylko w polskich klubach, medale dopisując do swojego konta podczas gry w Gdańsku. Siatkarz zaczynał karierę w Jadarze Radom, by w latach 2007-2010 grac dla Czarnych. Kolejnym przystankiem na ścieżce przyjmującego był Olsztyn, gdzie w szeregach miejscowego AZS-u spędził trzy lata, a następnie na rok przeniósł się do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W rozgrywkach 2014/2015 Wojciech Ferens grał dla BBTS-u Bielsko-Biała, a następnie rok spędził w Łuczniczce Bydgoszcz, gdzie nabawił się poważnej kontuzji, uniemożliwiającej mu występy przez długie miesiące. W sezonie 2017/2018 przyjmujący przebywał w Treflu Gdańsk, gdzie nie pojawiał się zbyt często na boisku, ponieważ dopiero wracał do formy po ciężkiej kontuzji. Z gdańskim zespołem siatkarz wywalczył w tym roku Puchar Polski oraz brąz PlusLigi. Podczas swojego pobytu w PlusLidze Wojciech Ferens pojawił się na boisku w 144 meczach, podczas których zdobył dla drużyny 1136 punktów. Po zakończeniu rozgrywek 2017/2018 przyjmujący zdecydował się na zmianę nie tylko klubu, ale również ligi i od kolejnego sezonu będzie występował we Francji, gdzie dołączy do AS Cannes.

 

 

Francja popularnym kierunkiem

 

W nadchodzącym sezonie Wojciech Ferens nie będzie jedynym siatkarzem, który zdecydował się na opuszczenie PlusLigi i przenosiny do Francji. W Ligue A będzie występował doświadczony niemiecki atakujący, Jochen Schöps, który w ostatnich latach grał dla Asseco Resovii Rzeszów. W Ligue B natomiast grał będzie Szymon Romać, który minione rozgrywki spędził w PGE Skrze Bełchatów, gdzie nie miał jednak zbyt wielu okazji do pokazania się na boisku.

 

 

 

Źródło: informacja własna