Marcin Kania nowym graczem zawiercian

Marcin Kania jest kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się na dołączenie do Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Dla młodego środkowego, który do tej pory występował w AZS-ie AGH Kraków, gra w plusligowym zespole będzie możliwością do rozwoju umiejętności. Kontrakt Marcina Kani będzie obowiązywał przez najbliższe dwa sezony.

 

Z I Ligi do PlusLigi

 

Marcin Kania swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w rodzinnym Krakowie gdzie grał w zespole Wawel Kraków. Podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich swoją dobrą grą zwrócił uwagę trenerów AKS-u Rzeszów, gdzie przeniósł się na trzy lata. Wraz z rzeszowskim zespołem w 2013 zdobył mistrzostwo Polski kadetów, a rok później srebrny medal w rozgrywkach juniorskich. Dodatkowo w 2015 do swojej kolekcji medali dołożył wicemistrzostwo Młodej Ligi. Po dobrych sezonach spędzonych w zespole AKS-u Rzeszów młody środkowy wrócił do Krakowa i dołączył do pierwszoligowego AZS-u AGH Kraków. W trakcie gry w Krakowie był jedną z bardziej wyróżniających się postaci, a jego dobra gra skutkowała powołaniami do reprezentacji Polski juniorów oraz do U-23, która brała udział w Mistrzostwach Świata w Egipcie. W ostatnim sezonie krakowski klub zajął czwarte miejsce w rozgrywkach pierwszej ligi oraz drugie ligi akademickiej. Po dobrym sezonie w barwach AZS-u AGH Kraków, dla którego środkowy zdobył ponad sto „oczek” atakiem oraz ponad siedemdziesiąt punktów blokiem, zawodnik zdecydował się na przejście do zespołu z siatkarskiej ekstraklasy. Przez najbliższe dwa lata Marcin Kania będzie bronił barw Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

 

Marcin Kania jest z jednym z trzech środkowych, którzy wystąpią w przyszłym sezonie w Zawierciu. Wcześniej klub poinformował o przedłużeniu kontraktu z Łukaszem Swodczykiem, a niedawno do zespołu dołączył Bartosz Gawryszewski. Marcin Kania będzie jednym z najmłodszych zawodników w drużynie, lecz z pewnością nie przeszkodzi mu to w rywalizowaniu z bardziej doświadczonymi zawodnikami o miejsce w wyjściowym składzie.

 

 

 

Źródło: aluronvirtu.pl/opracowanie własne