Bartłomiej Grzechnik na kolejny rok w Będzinie

MKS Będzin przed kolejnym sezonem przejdzie wiele zmian kadrowych, które zaczęły się jeszcze w trakcie minionych rozgrywek. Jednym z nielicznych zawodników pozostających w zespole jest Bartłomiej Grzechnik. Środkowy podpisał z klubem kontrakt na kolejny rok, który będzie dla niego drugim w będzińskiej drużynie.

 

Szansa na grę

 

Bartłomiej Grzechnik dołączył do MKS-u Będzin przed rozgrywkami 2017/2018 i od razu przebił się do wyjściowego składu drużyny. Środkowy spędził na boisku trzydzieści meczów, podczas których wywalczył dla będzinian 162 punkty, z czego 107 atakiem, 46 blokiem i 9 zagrywką. Dla zawodnika w tym wieku najważniejsza jest możliwość stałego rozwoju, do czego przyczynia się gwarancja gry, a taką możliwość daje Grzechnikowi pozostanie w Będzinie. „Myślę, że do pozostania w Będzinie przekonała mnie wizja budowy ciekawego zespołu, osoba trenera Gido Vermeuelena oraz zawodników, z którymi do tej pory bardzo dobrze mi się współpracowało” – przyznał siatkarz, który zdecydował się na pozostanie w będzińskim MKS-ie. W minionym sezonie ligowym drużyna z Będzina była w trudnej sytuacji, praktycznie do końca fazy zasadniczej nie będąc pewna utrzymania w PlusLidze. Włodarze klubu starają się więc, by w nadchodzących rozgrywkach sytuacja się nie powtórzyła. „Ostatnie rozgrywki nie były łatwe, ale mimo to udało nam się utrzymać bardzo dobrą atmosferę w szatni. Mam nadzieję, że w nowym sezonie atmosfera będzie równie sprzyjająca i przełoży się na lepszy rezultat” – mówi Bartłomiej Grzechnik.

 

 

Zmian nie brakuje

 

MKS Będzin jest jedną z drużyn, która przed startem sezonu przejdzie rewolucję kadrową. Na czele zespołu będzie nadal stal Gido Vermuelen, który objął klub w trudnym momencie, a teraz będzie budował skład na nadchodzące miesiące. Do tej pory w ekipie pozostali czterej zawodnicy, Bartłomiej Grzechnik, Łukasz Kozub, Michał Potera i Artur Ratajczak. Włodarze MKS-u Będzin zaczęli już kompletowanie składu na kolejne rozgrywki i podpisują umowy z kolejnymi nowymi graczami. Do będzinian dołączyli dwaj przyjmujący Adrian Buchowski i Jake Langlois, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: mksbedzin.pl/opracowanie własne