Nadal w Serie A. Lanza w Sir Safety Conad Perugii

Sir Safety Conad Perugia w nadchodzących rozgrywkach będzie walczyć o obronę Scudetto wywalczonego w tym roku. Włodarze klubu postarali się, by drużyna była jeszcze silniejsza niż w obecnym sezonie i zakontraktowała silnych zawodników. Do zespołu dołączył właśnie Filippo Lanza, który będzie stanowił o sile przyjęcia w parze z Wilfredo Leonem.

 

Kto da więcej

 

Filippo Lanza całą swoją dotychczasową karierę spędził w lidze włoskiej, gdzie w latach 2009-2011 grał dla Club Italia, a następnie przeniósł się do Diatec Trentino. To właśnie z klubem z Trydentu siatkarz osiągnął swoje największe sukcesy. W 2011 roku przyjmujący zdobył Klubowe Mistrzostwo Świata i Superpuchar Włoch, a rok później powtórzył wynik z KMŚ, dokładając do tego Puchar Włoch, wicemistrzostwo kraju i brąz Ligi Mistrzów. W 2013 roku Diatec Trentino wywalczyło Puchar i Superpuchar Włoch, kończąc sezon zdobyciem Scudetto. W sezonie 2014/2015 przyjmujący dołożył do swojego dorobku kolejne mistrzostwo kraju i srebro Pucharu CEV, a rok później brąz Klubowych Mistrzostw Świata i drugie miejsce w Lidze Mistrzów. W 2017 roku drużyna z Trydentu zajęła drugą lokatę w Serie A i Pucharze CEV. Po zakończeniu rozgrywek 2017/2018 Filippo Lanza mimo obowiązującego kontraktu zdecydował się na zmianę barw klubowych. Większość zespołów Serie A chciała pozyskać wartościowego przyjmującego, w dodatku legitymującego się włoskim paszportem. Włodarze Diatec Trentino zażądali za siatkarza zaporowej kwoty wykupienia kontraktu, w efekcie czego po kilku tygodniach spekulacji wiadomo, że nowym pracodawcą Lanzy będzie Sir Safety Conad Perugia.

 

 

Rośnie potęga

 

W Sir Safety Conad Perugii w nadchodzących rozgrywkach szykuje się silny skład. Umowy o kolejne dwa lata zdecydowali się przedłużyć dwaj Serbowie, Marko Podraščanin i Aleksandar Atanasijević, którzy mają za sobą bardzo udany sezon ligowy. Środkowy do zespołu z Perugii dołączył w 2016 roku po wielu latach spędzonych w Cucine Lube Civitanovie. Atakujący natomiast do Sir Safety Conad Perugii przeniósł się z PGE Skry Bełchatów w 2013 roku i z powodzeniem radzi sobie na włoskich parkietach. Największym wzmocnieniem klubu jest jednak kubański przyjmujący z polskim paszportem, Wilfredo Leon, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: sirsafetyperugia.it/opracowanie własne